Будь як козак: на «Запорозькій Січі» відкрито Пластунівський курінь (ВІДЕО)

На території історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» на острові Хортиця відкрито «Пластунівський курінь». Ця нова інтернактивна локація розкриває умови побуту рядових запорозьких козаків.

На його облаштування Запорізька обласна рада спрямувала 200 тис грн.  Створення куріня було розпочато в 2018 році. Основні будівельні роботи виконано в 2019-му.

При облаштуванні козацького куреня фахівці Національного заповідника «Хортиця» надихались різними джерелами інформації. Зокрема, історичними документами з «Архіву Коша», «Проєктами реконструкції Новосіченського ретраншементу 1766 року», спогадами Микити Коржа. Курінь розділений на сіни та житлову кімнату. Все його начиння – і глиняна груба для опалення приміщення, і сирно (стіл), і лави, і піл (місце відпочинку козаків), і покуття з копіями ікон – автентичне. В експозиції житлової кімнати Пластунівського куріня представлений одяг степових лицарів, посуд, зброя, деякі речі домашнього вжитку та промислове знаряддя.  

Сьогодні, під час офіційних входин, курінь відвідав перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков. Подякувавши трудовому колективу Національного заповідника «Хортиця» за креатив, він наголосив:

- Цей новий інтерактивний об’єкт стане ще одним магнітом для запоріжців, для всіх внутрішніх і зовнішніх туристів. І Хортиця має стати не просто унікальним островом, а цікавим, наповнюючим і комфортним місцем для всіх її відвідувачів. Сьогодні вже є Стратегія розвитку острова Хортиця. Справа – за об’єднанням зусиль і  ресурсів держави, обласної і міської влади.

До речі, коштом обласного бюджету на території комплексу «Запорозька Січ» облаштовано вбиральню. Для зручності відвідувачів на вході встановлено сучасну модульну споруду.

Відсьогодні наповнений цікавими експонатами Пластунівський курінь розкрив свої двері для запоріжців і відвідувачів з інших міст і країн.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
07.10.2020