82 день народження Запорізької області: коментарі, прогнози, перспективи

10 січня 1939 року вийшов Указ Президії Верховної ради УСРС про утворення Запорізької області з центром в місті Запоріжжя.

Тоді Запорізька область складалась з 31-ї адміністративної одиниці: міста Запоріжжя та 30-ти районів. В тому числі, Люксембургський, Генічеський, Ротфронтівський та інші.

Як і 82 роки тому, Запорізька область залишається промисловою віссю держави. Легендарний Дніпрогес, підприємства металургійного комплексу – «Запоріжсталь», «Дніпроспецсталь», «Запорізький завод феросплавів», «Мотор Січ», аграрні компанії – це підприємства всеукраїнського масштабу, які є гордістю Запорізької області. Як і мелітопольська черешня, і бердянський бичок, і атомна енергетика ЗАЕС, що  стали символами, по яких нашу область знають в Україні та в усьому світі. Та найпотужніший  потенціал Запорізької області це – громада, трударі, талановиті й волелюбні мешканці нашого краю. Спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст представляє  Запорізька обласна рада.

Олена Жук, голова Запорізької обласної ради:

- Бути частиною громади Запорізької області – це велика честь, адже маємо славну історію, написану героїчними вчинками наших пращурів. І мова не тільки про козацьку давнину, а й про трудові подвиги мешканців області, завдяки яким Запорізький край знають як промислове серце України, як лідерів агропромислового виробництва, як край талановитих поетів, художників, науковців. В кожному куточку нашої області – від азовських степів до дніпровських круч – людей єднають спільна історія й спільне прагнення до подальшого розвитку.  Вітаю мешканців області зі святом і бажаю  процвітання, миру й достатку.

Людмила Любім, перший заступник голови Запорізької обласної ради:

- За 82 роки область змінювалася, і сьогодні ми також вчимося працювати в нових адміністративно-територіальних умовах. Важливо не втратити підтримку, яка завжди вирізняла наші громади, налагоджувати комунікації між територіями, обмінюватися досвідом і формувати спільну стратегію подальшого розвитку. Це і є фундамент нашого успішного майбутнього – об’ єднання навколо розвитку області, зростання добробуту її мешканців. Пишаємося славним минулим Запорізького краю, цінуємо здобутки сьогодення й дбаємо про те, якою буде наша область завтра.

Геннадій Фукс, заступник голови Запорізької обласної ради:

- Вітаю всіх запоріжців із знаменною датою – 82-річчям утворення Запорізької області. Але головне – не в самій даті, а в тих проєктах, соціальних та інфраструктурних, які ми разом плануємо реалізувати цього року. В першу чергу, це модернізація системи охорони здоров’я та будівництво доріг. Не стану приховувати: цей рік обіцяє бути складним, але ми вчимося працювати в нових умовах, за новими стандартами.

Владислав Куценко, заступник голови Запорізької обласної ради:

- Сьогодні, в рік свого 82-річчя, Запорізька область переживає масштабну трансформацію. Адже донедавна це було 5 міст обласного підпорядкування і 20 районів. Адміністративно-територіальна реформа перекроїла карту області, і ми маємо 5 районів і 67 об’єднаних територіальних громад. Децентралізація фінансів і зміцнення матеріальної бази місцевого самоврядування – це ті завдання, над якими ми працюватимемо цього року.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
11.01.2021