26 квітня - 34-та річниця жахливої техногенної катастрофи - аварії на ЧАЕС

Через запровадження карантинну по всій Україні, традиційні заходи, присвячені цій сумній даті в нашій області, скасовано.  Персонал Запорізької атомної електростанції, обласні ветеранські організації закликають не забувати про подвиг ліквідаторів та постраждалих внаслідок аварії.

В числі перших міст, яких тісно торкнулася трагедія в Прип'яті, став Енергодар. Багато працівників Запорізької АЕС і мешканців міста були серед ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.

«Кожен своєю згадкою, своєю виділеною  хвилиною спокою може вшанувати пам'ять загиблих, що ціною власного життя захистили майбутні покоління від атомної стихії… Завдяки їх подвигу ми отримали можливість жити в безпеці, з впевненістю у завтрашньому дні. На атомних станціях України, і на Запорізькій АЕС зокрема, йде безперервний процес підвищення рівня безпеки, розробляються та впроваджуються організаційні та технічні заходи, використовується кращий світовий досвід експлуатації. Персонал Запорізької атомної електростанції усвідомлює свою відповідальність при експлуатації найпотужнішого в Україні ядерного об'єкта. Фахівці станції, від яких залежить безпечна і надійна експлуатація енергоблоків, добре засвоїли уроки аварії на ЧАЕС і не допустять повторення трагедії. Закликаємо всіх згадати про драматичні події Чорнобиля та хвилиною мовчання вшанувати пам'ять загиблих учасників ліквідації наслідків аварії», - зазначено у прес-релізі підприємства до цієї трагічної дати.

Чорнобильська трагедія назавжди змінила життя мільйонів людей, позбавивши мешканців прилеглих територій власної домівки і навіть можливості повернутися в рідні краї, а територія Чорнобильської зони й до сьогодні становить небезпеку. 

За даними Департаменту соціального захисту облдержадміністрації, наразі на території області проживають понад 7,3 тисяч осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них:

883 осіб віднесені до категорії 1, з них учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 721 особи;

3401 особи - до категорії 2, з них учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 2450 осіб;

1640 особи - до категорії 3, з них учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС –580 осіб;

1062 потерпілих дітей та 343 дружин (чоловіків) померлих громадян.         

  Кожна категорія постраждалих громадян користується окремими пільгами та компенсаціями, встановленими Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». У 2019 році на реалізацію цієї програми з державного бюджету надійшло 21,1 млн. грн., з обласного бюджету – 1,3 млн. грн.

 

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

 

Дата публікації: 
24.04.2020