Оголошення

 

НАЗК підготувало навчальний онлайн-курс із заповнення декларацій – «Декларуй доброчесно!»

Програма курсу та реєстрація за посиланням: 

https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:NAZK+FD101+2018_T3/about

 

ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ДЕКЛАРУВАННЯ!

 

З 01.01.2019 розпочався черговий етап декларування. Особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зазначені у ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – суб’єкти декларування), зобов'язані подати до 1 квітня декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація) за минулий рік, шляхом заповнення її на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.

Важливо пам’ятати, що безпосередньому поданню декларації може передувати виникнення питань у зв’язку із завершенням терміну дії кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або його втратою, зміною електронної пошти, а також питань щодо вимог до відображення тої чи іншої інформації у декларації, вирішення яких потребуватиме додаткового часу. Тому просимо Вас перевірити, що Ви без перешкод можете зайти до Єдиного держаного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та маєте всю необхідну інформацію для заповнення декларації. 

На сайті Національного агентства з питань запобігання корупції доступна інформація, яка допоможе у заповненні та поданні декларацій. Матеріали розміщенні за посиланнями:

Роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій

Рекомендації до чергового етапу електронного декларування

Рекомендації при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій

Поширенні запитання при роботі з ЄДРДО

Також нагадуємо, що з 1 січня 2019 року набрав чинності Закон України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» положеннями якого встановлено нові розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 1 січня 2019 року складає 1921 грн.

Слід пам’ятати, що суб’єкти декларування зобов’язані повідомляти про суттєві зміни у майновому стані у разі отримання доходу, придбання майна суб’єктом декларування на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року. Станом на 1 січня 2019 року така сума становить 96 050 гривень. Суб’єкт декларування у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна на вказану суму зобов’язаний повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Рекомендуємо не зволікати із заповненням декларацій, подавати їх завчасно та дотримуватись положень Закону України «Про запобігання корупції».

Відділ з питань правового та організаційного забезпечення реалізації засад антикорупційної політики виконавчого апарату обласної ради