В Запорізькій області запрацював унікальний проєкт - Центр телемедицини

КУ «Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради відкрила Центр телемедицини. Відтепер кожен пацієнт за допомогою сучасних засобів комунікацій зможе отримати медичну допомогу дистанційно.

Сімейний лікар зможе в будь-який момент запросити і отримати консультацію фахівців обласної клінічної лікарні, перебуваючи в найвіддаленішому населеному пункті. Це дозволяє дистанційно уточнити діагноз пацієнта і, при необхідності, скорегувати курс лікування. Медична допомога надаватиметься швидше.

Пацієнти звертаються за медичною послугою до лікарів первинної ланки. Ті, в свою чергу, відправляють запит на телемедичну консультацію своїм колегам - фахівцям другої і і третьої ланки.

За допомогою спеціалізованих захищених систем відеоконференцзв'язку між лікарем-консультантом, його асистентом і самим пацієнтом налагоджується повноцінний аудіовізуальний контакт, під час якого вони можуть не тільки бачити і чути один одного, а й обмінюватися графічними та текстовими данними.

Як зазначає керівник проєкту Дмитро Сиволап, отриману інформацію можна пересилати в будь-який медичний заклад як в Україні, так і за її межами. В обласному телемедичному центрі використовується DICOM - галузевий міжнародний стандарт, що дозволяє обробляти і зберігати дані медичних зображень. Сьогодні центр надає три з чотирьох видів консультацій - планову без відеозв'язку, планову з відеозв'язком і консиліум. Четвертий вид (ургентна консультація) - планується запровадити у найближчому майбутньому, коли Центр перейде на роботу в режимі 24/7.

Високу якість послуг, що надаються Центром, відзначило й керівництво області: голова Запорізької облради Григорій Самардак та голова ЗОДА Віталій Боговін завітали до закладу, щоб на власні очі пересвідчитися у дієвості платформи.

У телемедичну мережу також інтегрується первинна ланка медичної допомоги. Таким чином фахівці зможуть не тільки отримувати консультації з лікарем обласної лікарні, а й організовувати консиліуми. 

Телемедицина відкриває нові можливості - надавати ургентні екстрені консультації і в найкоротші терміни, приймати рішення про виїзну консультативну допомогу із залученням санавіації. Ще одна з переваг - це можливість дистанційного підвищення кваліфікації медичних працівників через вебінари і лекції.

- Створення Центру телемедицини на базі нашої лікарні вкорне змінить підхід до надання медичної допомоги. Професійна компетенція кращих лікарів, прогресивна наукова думка, багаторічний досвід - все це тепер доступно для кожного жителя регіону. Упевнений, що проєкт телемедицини - один з перспективних напрямків, так як забезпечує високоякісні медичні консультації, а також сприяє підвищенню професійного рівня фахівців, - резюмує директор КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» Ігор Шишка.

Сьогодні до телемедичної платформи Запорізької області вже приєдналися 50 медустанов регіону: фахівці провели 144 тестові і 23 реальні консультації.

 

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
06.11.2020