Запорізька облрада вирішує питання можливої передачі Мелітопольського протитуберкульозного диспансеру у власність м. Мелітополя

Напередодні представники Запорізької обласної ради – начальник управління юридичного забезпечення діяльності ради Єгор Мороз та головний спеціаліст відділу юридичного забезпечення майнових та земельних відносин цього ж управління Тетяна Пакета – перевірили стан та діяльність комунальної установи «Мелітопольський протитуберкульозний диспансер» Запорізької обласної ради.

У зв’язку із запровадженням медичної реформи більшість закладів охорони здоров’я вже перетворені на комунальні некомерційні підприємства. Відтепер отримувати кошти медичні заклади, а саме КНП, можуть тільки за договорами з Національною службою здоров’я. А лікарні, які не реорганізувались і не підписали договори зі службою, не зможуть отримувати фінансування із державного бюджету. Тому такі медзаклади мають утримуватися з інших джерел — наприклад, з місцевих бюджетів.

Фахівці обласної ради завітали до медичного закладу з метою перевірки та розробки рекомендацій щодо можливої передачі установи на баланс м. Мелітополь.

Директор диспансеру Людмила Новікова звітувала про ситуацію, в якій сьогодні опинився медичний заклад:

- Ми скоротили штат керівних посад та медичного персоналу, довелося скоротити відділ бухгалтерії, у нас навіть немає чергового лікаря. А в установі знаходяться «важкі» пацієнти, які мають перебувати під цілодобовим наглядом. Сьогоднішнє недофінансування галузі не дозволяє нам надавати допомогу пацієнтам у повному обсязі. Коштів не вистачає навіть на продукти харчування, не кажучи вже про інші потреби.

На території диспансеру знаходиться і дитяче відділення, робота якого організована таким чином, щоб дорослі та діти навіть не перетиналися (окремий вхід, лабораторія та кабінети). Сьогодні заклад може прийняти 70 осіб, зараз у стаціонарі знаходяться 64 пацієнти, з яких 14 – хворі на ВІЛ. 10 пацієнтів отримують паліативне лікування. Медичні працівники скаржаться на те, що декому з пацієнтів доводиться призначати по 5-7 препаратів одночасно, деякі з них - сильнодіючі. За реакцією хворих на ліки необхідно спостерігати, а це неможливо, якщо проводити таке лікування в амбулаторних умовах, як зараз передбачено медичною реформою.

- Я знаходжусь в цьому медзакладі майже 3 місяці. До цього я лікувалася у м. Запоріжжі. Там я не змогла знаходитися, бо це дуже далеко від мого дому і мої близькі не могли відвідувати мене. Коли перевелася до Мелітопольського тубдиспансеру, я відчула себе краще – турботливе ставлення персоналу, добре харчування, непогані умови перебування, - зазначила одна з пацієнток, яка виявила бажання залишитися анонімом.

За результатами перевірки всіх приміщень та території КУ «Мелітопольський протитуберкульозний диспансер» ЗОР, уважно вислухавши всі побажання та зауваження медиків і пацієнтів, Єгор Мороз разом зі спеціалістами Запорізької обласної ради розроблять ряд рекомендацій, проєкт рішень з якими буде подано до розгляду депутатам на наступну сесію Запорізької обласної ради.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
04.06.2020