Від історії до сучасності: в Запоріжжі відкрили музей адвокатури

Запорізька область збагатилася новим культурним надбанням – відкриттям кімнати-музею адвокатури. Це історична подія, яка з'єднує минуле та сучасність, розкриваючи важливі аспекти розвитку адвокатури в регіоні.

Історія адвокатури на Запоріжжі сягає глибоких коренів, аж до часів міста Олександрівська. Дослідники віднайшли та показали цінні архівні матеріали, які свідчать про значущість ролі адвокатів у правовій системі вже в кінці XIX століття.

На відкритті музею в Запорізькій політехніці учасники подякували депутатам Запорізької обласної ради за підтримку цього проєкту. Вони підкреслили, що Музей адвокатури є першим кроком у розвитку наукових та освітніх ініціатив, спрямованих на вивчення та популяризацію адвокатської справи.

- Ми з командою часто виїжджаємо у прифронтові зони, і головне, про що просять наші воїни – щоб ми продовжували жити, продовжували допомагати молоді, адже діти, студенти – це наше майбутнє. Хочу побажати колективу Запорізької політехніки та творчому колективу музею не зупинятися на досягнутому, розвиватися та йти вперед. Хочу подякувати депутатам Запорізької обласної ради, які об’єдналися заради гарної справи. Вважаю, що сьогодні стало відправною точкою у розвитку корисної справи, - зазначила на презентації голова обласної ради Олена Жук.

Музей адвокатури не лише дозволяє ознайомитися з історією цієї професії, а й стимулює розвиток сучасної адвокатури в регіоні. На урочистому заході відбулася презентація наукового видання "Нариси з історії адвокатури Запорізької області" авторства депутата ЗОР Дмитра Майстра та історика Валерія Стойчева.

- Мене вразила історія адвокатури Запорізького краю. Раніше ходила думка, що історія адвокатури почала формуватися у 90-х роках, але це зовсім не так. Завдяки архівним історичним дослідженням ми можемо відновити повну картину і ствердити, що українська адвокатура на Запоріжжі існувала дуже і дуже тривалий час. Зокрема це доводять і ті судові справи, з якими ви можете ознайомитись тут, у новоствореному музеї. Адвокати часів Олександрівська мали володіти українською мовою і саме вони стали основою сучасної української адвокатури, - наголосив адвокат Вадим Лаврівський.

Ініціатори проєкту наголосили на важливості спільних зусиль різних організацій та громадських ініціатив для створення цього музею. Відкриття експозиції стало можливим завдяки співпраці з Національною Асоціацією Адвокатів України, Радою адвокатів Запорізької області, Запорізьким обласним архівом, Запорізьким обласним краєзнавчим музеєм, історичними спілками та іншими партнерами.

- Цей проєкт реалізується по всій Україні, і Запоріжжя стало 20-м містом, де відкрився музей. Наш музей був створений спільними зусиллями, до його організації долучилися низка асоціацій та організацій, - розповів депутат ЗОР, автор видання, адвокат Дмитро Майстро.

Учасники презентації наголосили на важливості роботи над новими форматами в освіті, адже інтерес до навчання може стати запорукою подальшої майстерності у роботі.
- Хочу побажати студентам, які зараз вивчають адвокатуру, стати затребуваними адвокатами та отримували задоволення від вашої роботи, - підсумував депутат ЗОР Станіслав Чередніченко.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради 

Дата публікації: 
07.02.2024