Запорізький обласний центр охорони праці готовий допомагати підприємствам зменшувати кількість нещасних випадків на виробництві

За офіційними даними у Запорізькій області за 12 місяців 2018 року кількість нещасних випадків, пов’язаних з  виробництвом, становить 402 випадків. З них 78 зі смертельним наслідком, 42 випадки - професійні захворювання. Статистика у 2019 році тривожна та має тенденцію до зростання: з початку 2019 року зареєстровано 154 нещасних випадки на виробництві, з них зі смертельним наслідком – 33, кількість профзахворювань – 48.

За словами директора комунального підприємства «Запорізький обласний центр охорони праці» Запорізької обласної ради Римми Геворкян, всі ці події потребують розслідування для  встановлення виробничого або невиробничого характеру нещасного випадку і запобігання подібним інцидентам у майбутньому.

Вона нагадала, що з 1 липня 2019 року набув чинності новий «Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві» (Постанова Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року № 337).

З метою роз’яснення нової редакції Порядку комунальне підприємство «Запорізький обласний центр охорон праці» Запорізької обласної ради проводить безкоштовні семінари для фахівців з охорони праці підприємств м. Запоріжжя та Запорізької області «Новий Порядок розслідування нещасних випадків. Характер змін та новацій. Методика застосування». До проведення семінару долучені провідні фахівці Управління Держпраці у Запорізькій області та Фонду соціального страхування України в Запорізької області.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
08.07.2019