Запорізька молодь продемонструвала креатив у виробництві соціальної реклами

28 листопада підведено підсумки обласного конкурсу соціальної реклами «Тобі обирати». Проект, започаткований у 2014 році Запорізьким обласним центром молоді, був створений з метою залучення молоді до виявлення, висвітлення та пошуку рішень соціально-важливих, гострих проблем через інструменти медіа та комунікацій. Протягом кількох років організатори пропонували молоді привернути увагу суспільства до проблем екології, здорового способу життя, волонтерства, а також низького рівня соціально-активної поведінки і відсутності громадянського виховання.

Для досягнення поставлених цілей учасники, використовуючи інструменти медіа і комунікацій, мали створити влучний та короткий месседж суспільству у форматі зовнішньої, друкованої та відеореклами.

Участь у конкурсі могли взяти всі бажаючі віком 14-35 років. Набір робіт розпочався у червні і тривав протягом всього літа. Свої роботи молодь могла вдосконалити під час серпневих майстер-класів, а таких було два – зі створення якісного відео-продукту та дизайну зовнішньої і друкованої реклами.

Загалом організатори отримали близько 50 робіт від команд з усієї Запорізької області. Вже восени незалежне журі конкурсу, до складу якого увійшли професіонали соціальної реклами, оцінили їхню якість та розподілили місця. Так, переможцями стали:

 1. У номінації «Волонтерство»:
 • 1 місце розділили між собою команда «Студенти-рекламісти» – Сопрун Владислав, Любасенко Юлія, Вітер Валерія з серією плакатів для підтримки притулку для тварин та «Команда добрих справ» – Коновалова Анастасія, Дунаєнко Вікторія, Гуля Діана, Сироватко Катерина, Ісмаілова Віолета, які на власному прикладі показали чому варто бути волонтером;
 • 2 місце: Клименко Аліса і тандем Гордієнко Дар’ї і Базар Ліни, які також підняли питання захисту тварин;
 • 3 місце: Екоклуб 98 – учні колегіуму №98, які створили відеорекламу «Мир красив без мусора»
 1. У номінації «Здоровий спосіб життя»:
 • 1 місце: команда активної молоді Гуляйпільського колегіуму «Лідер» «ЗА!», яка створила цілу «Казку про вірус»;
 • 2 місце: Валентина Костюк та Олександр Шарма, які презентували відео «Як все починалось» про те, наскільки погані звички знищують нашу свідомість;
 • 3 місце: «Наш позитивний 10-А» – Плоха Софія, Савеленко Анна, Раткіна Поліна, які показали на своєму прикладі користь від спорту та фізичної активності.
 1. У номінації «Екологія та зміни клімату»:
 • 1 місце: команда «Імунітет» – Люберанський Данило та Влада Ковбаса, які вразили задумкою і якістю своєї відеороботи;
 • 2 місце: Гончарова Наталія, студентка Хортицької національної академії, яка використала можливості плакату для привернення уваги до проблеми глобального потепління.
 • 3 місце: команда «Покоління Z» – Багмет Яна та Присяжна Катерина, з відео-роботою про боротьбу із залежностями та Бабанін Андрій, який створив досить емоційну роботу на тему захисту довкілля.
 1. У номінації «Комфортне місто»:
 • 1 місце: Волянський Іван, який створив життєствердний плакат;
 • 2 місце: команда учнів 11 класу школи №45 та їхня відеореклама;
 • 3 місце: команда «Екстрим» – Гаріна Анастасія, Павлова Ірина, Семенова Сніжана, які впевнили нас, що Запоріжжя дійсно комфортне місто.
 1. У номінації «Розвиток громадянського суспільства»:
 • 1 місце: Люберанський Данило, відеореклама якого вказала громадянам нашого міста на наслідки своєї байдужості до власного оточення;
 • 2 місце: Шведенко Тетяна, студентка Хортицької національної академії, яка створила плакат, що спонукає діяти, а не відкладати свої проблеми на потім;
 • 3 місце: команда учнів школи №45, які підготували відеоряд до святкування Дня Європи в Україні.

Окрім почесних грамот, учасники конкурсу отримали приємні призи від партнерів проекту «Тобі обирати». Незабаром організатори планують запропонувати найкращі роботи до трансляції на місцевих телеканалах та розміщення на сітілайтах і у друкованих виданнях м. Запоріжжя. А поки всі бажаючі можуть подивитися роботи конкурсантів, завітавши у 28 аудиторію Запорізького обласного центру молоді.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
02.12.2019