Запоріжці вшанували пам'ять визволителів України від фашистських загарбників

До Дня визволення України від фашистських загарбників на Алеї Бойової Слави у Запоріжжі провели урочистий мітинг, на якому вшанували ветеранів, що на своїх плечах несли тяжкий тягар війни та підіймали країну з руїн.

Керівники області, міста, районів, ветеранських організацій, діти війни, представники ліцею із посиленою військовою підготовкою «Захисник», студентства, громадських організацій долучилися до заходу. Керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко звернувся до присутніх з наступними словами:

- В Україні немає населеного пункту, де б не пройшли воєнні дії. І зараз ми стоїмо не землі, за кожний сантиметр якої вмирали наші пращури. Кожен сантиметр землі пропитаний кров’ю наших дідів та прадідів, визволителів, які захистили всю Україну та, без перебільшення, всю Європу. На сьогодні є декілька альтернативних поглядів на події тієї війни та її учасників, але для мене альтернатив немає  - кожен український солдат, який воював за власну землю, кожен, хто не зрадив військовій присязі, є Героєм! І ці ідеї я передаю своєму синові, щоб він знав, що українські воїни – переможці! Знаю і вірю, що історія розвивається по спіралі. Сподіваюся, що наступну річницю визволення України наша держава відзначатиме в мирі, який потрібен кожному з нас, який нас об’єднає, щоб Україна могла розвиватися, а ми могли мирно працювати, підіймати економіку і виховувати наших дітей.

Очільник міської ветеранської організації Віктор Короленко від 200- тисячного колективу організації привітав усіх із Днем визволення України від фашистських загарбників.

- Майже два роки відбувалася Дніпровсько-Карпатська кампанія по звільненню України. 15 стратегічних та фронтових операцій пройшли по всій Україні. Звільнення розпочалося із Харківської області, потім був Донбас, битва за Дніпро й 28 жовтня 1944 року наші війська вийшли на кордони України після звільнення Ужгороду. І сьогодні ми, учасники, діти та онуки, вшановуємо пам'ять тих, хто віддав тоді своє життя та здоров’я за свободу України. Ми пишаємося тими, хто сьогодні відстоює свободу України! Слава воїнам-визволителям України! Слава фронтовикам та захисникам нашої Батьківщини!, - привітав присутніх Віктор Короленко.

Усі присутні схилили голови на честь пам’яті загиблих під час хвилини мовчання, а після заходу поклали квіти до п’єдесталу пам’ятника.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
28.10.2019