За екологію та раціональне природокористування

Відбулося засідання постійної комісії Запорізької облради з питань екології та раціонального природокористування під головуванням Олега Сквірського. Всього на комісії розглянуто до 45 питань, винесених на чергову сесію облради, а почали депутати свою роботу зі звіту облдержадміністрації про результати реалізації минулого року Стратегії регіонального розвитку області на поточний рік і вирішення, зокрема, екологічних питань регіону. З ним виступила заступник директора, начальник управління Департаменту економічного розвитку і торгівлі Запорізької ОДА Юлія Маш’янова.
У направленні „Запорізький край–екологічна безпека для виживання населення” визначені п’ять фінансових цілей та 12 заходів. Минулого року п'ять з них виконані повністю, роботи по інших ще тривають. З обласних бюджету та екофонду на ці заходи направлено дев'ять мільйонів гривень. На жаль, не реалізовані три заплановані заходи в Гуляйпольському і Приморському районах та розробка екосистеми області.
Про виконання минулорічного обласного бюджету та зміни до бюджетних призначень доповів директор Департаменту фінансів ОДА Сергій Медвідь, зазначивши зокрема, що по екологічній програмі було засвоєно всього 14 мільйонів гривень, і це пов'язано з поганою роботою цілий рік казни. Тож засвоєння коштів було незначним.
Детальніше депутати заслухали три профільні питання, з ними виступив директор Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької ОДА Сергій Карпій. Всі вони стосувалися Мелітопольського району. Зокрема, про зміну меж на площі парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення та оголошення відповідних парків-пам'яток у самому Мелітополі та ботанічного заказника місцевого значення в адміністративних межах району.
Всі розглянуті питання члени комісії запропонували внести на розгляд чергової сесії Запорізької облради.

Дата публікації: 
27.03.2015