З ветеранами і зі словами вдячності за Перемогу: запоріжці відзначили День пам’яті і примирення на Дніпровській переправі

Свято миру і визволення планети від нацизму зібрались сьогодні відзначити сотні запоріжців всіх вікових категорій біля пам’ятного знаку «Переправа». 
 
За офіційними даними, Україна в роки Другої світової війни зазнала величезних втрат: 4 млн захисників України загинули в боях, понад 5 млн людей серед мирного населення, мільйони людей залишилось без домівок - 700 міст та 2800 селищ були повністю знищені. 2 млн 400 тис українців були примусово вивезені до Німеччини. 
 
Десятки тисяч загиблих знайшли спокій у водах Дніпра. Тому сьогодні цих незримо присутніх на святі перемоги згадували всі, хто брав участь в урочистостях. В тому числі, й перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков, депутати Запорізької обласної ради Ярослав Криль і Людмила Любім.   
 
- Українці – народ-переможець. Ми пам’ятаємо кожного, хто загинув на полі бою, хто був замучений у концтаборах, працював в тилу і відновлював промисловість і сільське господарство країни. Саме на Дніпрі були найкривавіші бої. Тому тут, на святому для всіх запоріжців місці, від депутатів Запорізької обласної ради – вітаю всіх з Днем Перемоги, - сказав перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков і нагадав безсмертні слова «Пісні про Дніпро»: «Мов Дніпро у скрес, ворогів січе Наша армія, наш народ!».
 
Після потужної і чутливої концертної програми у виконанні дітей і молоді Запоріжжя всі учасники мітингу запалили свічі пам’яті і поклали квіти до меморіалу «Переправа». Потім ветерани пом’янули своїх друзів і однополчан по-фронтовому.  
 
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради 
 
Дата публікації: 
08.05.2019