Вимушені переселенці та бійці АТО зможуть придбати або збудувати житло на «Сільському подвір`ї» Запорізької області на пільгових умовах

Запорізька обласна рада створює умови для придбання та будівництва житла як мешканцям Запорізької області, так і вимушеним переселенцям із Донецької та Луганської областей і бійцям АТО.
Напередодні голова Запорізької облради Віктор Межейко та його перший заступник Світлана Абдурахманова провели нараду з підготовки Меморандуму про партнерство і співробітництво між Запорізькою ОДА, Запорізькою обласною радою, Запорізьким обласним військовим комісаріатом, Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області, Департаментом соціального захисту населення та комунальною установою «Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі».
Пріоритетним напрямком співробітництва сторін є підвищення рівня забезпечення громадян комфортним житлом шляхом запровадження кредитних інвестицій для фінансування житлового будівництва.
Як підкреслив голова Запорізької обласної ради Віктор Межейко, механізми програми «Сільське подвір`я», яка вже кілька років успішно працює на території Запорізької області, надають додаткових можливостей покращити свій соціальний статус багатьом верствам населення:
- Через події, які вже майже рік відбуваються на Сході України, сформувались кілька категорій населення, яких до цього часу не існувало. Це – цілі родини, які за хвилину артобстрілів залишились без даху над головою. Це – військовослужбовці, які за свої заслуги перед Батьківщиною отримали земельні ділянки на території Запорізької області. Всім їм потрібен дах над головою, і ми маємо допомогти цим людям, - сказав Віктор Межейко.
На першому етапі співробітництва сторони планують скоординувати зусилля
для забезпеченняпереселенців, багатодітних родин, родин військовослужбовців індивідуальним житлом шляхом надання довгострокових пільгових кредитів під 3% річних.
- Це – реальний шанс отримати реальне житло для тисяч сімей. Запорізьке «Сільське подвір`я» відкрито для всіх бажаючих жити і працювати на Запоріжжі, - сказала Світлана Абдурахманова. При цьому перший заступник голови облради зауважила, що депутати обласної ради і депутати районних рад повинні вжити заходів для збільшення обсягів фінансування відповідних програм на місцевому рівні.
Як повідомила директор КУ «Запорізький обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», депутат Запорізької облради Людмила Любім, сьогодні Фонд обслуговує понад 5,5 тисяч кредитних справ. Сьогодні найбільша концентрація індивідуальних забудовників – в Пологівському та Кам`янсько-Дніпровскому районах. Але зведення будинків своєї мрії можливе на території всієї Запорізької області.
Отже, працівники Фонду готові удосконалити існуючий механізм пільгового довгострокового кредитування будівництва і придбання житла, а також механізм залучення інвестицій у житлове будівництво.
Після детального обговорення умов Меморандуму про партнерство та співробітництво сторони підтвердили свої наміри. Підписання Меморандуму, який дасть можливість багатьом родинам стати власниками житла на селі, планується найближчим часом.

Дата публікації: 
14.02.2015