В облраді підбили підсумки третього етапу реалізації проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в першому кварталі 2015 року

Перший заступник голови Запорізької облради Світлана Абдурахманова привітала учасників Координаційної ради з реалізації Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІІ». Разом з заступником голови Запорізької ОДА Олексієм Литвином, координатором Проекту ЄС/ПРООН/МРГ-ІІІ по Запорізькій області Олександром Рябим та представниками 12-ти районів області, які є партнерами проекту, було обговорено результати реалізації Проекту ЄС/ПРООН/МРГ-ІІІ за перший квартал 2015 року.
- Для нас, керівництва і всього депутатського корпусу Запорізької обласної ради важливим є те, що участь у цьому проекті підвищує ефективність роботи місцевого самоврядування. Адже люди самі беруть активну участь у прийнятті рішень і розділяють відповідальність за них. Обласна рада і надалі планує впроваджувати кращий світовий досвід з розвитку громадських ініціатив, - сказала Світлана Абдурахманова і висловила впевненість, що за підтримки з боку Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй та Європейського Союзу, запорізькі громади отримають додатковий імпульс щодо подальшого розвитку системи місцевого самоврядування.
В свою чергу, координатор Проекту ЄС/ПРООН/МРГ-ІІІ по Запорізькій області Олександр Рябий подякував Запорізькій обласній раді і Запорізькій облдержадміністрації за допомогу в реалізації проекту на території регіону.
Нагадаємо, третій етап реалізації проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», розрахований на 2015-2018 роки, орієнтований на такі напрями:
- «Енергозбереження та енергоефективні заходи». Громади, обрані для участі в проекті зможуть на умовах співфінансування відремонтувати з енергоефективним технологіями сільські школи, ФАПи, дитячі садочки тощо;
- «Охорона здоров’я». Громади, обрані для участі в проекті зможуть на умовах співфінансування відремонтувати або закупити медичне обладнання у сільські медичні заклади.
- «Водопостачання/каналізація». Громади, обрані для участі в проекті зможуть на умовах співфінансування відремонтувати або закупити нові системи водопостачання та каналізації: водогони, башти Рожновського, частотні перетворювачі, фільтрувальне обладнання тощо.
- «Утилізація сміття». Громади, обрані для участі в проекті зможуть на умовах співфінансування закупити обладнання або техніку для утилізації сміття: контейнери сміттєвози, причепи тощо.
- «Економічний компонент». Громади, обрані для участі в проекті зможуть на умовах співфінансування реалізувати себе як кооперативне сільськогосподарське об’єднання по спільні обробці землі, вирощуванню аграрних плодово-овочевих культур, створенню молочних/сирних кооперативів тощо.

Дата публікації: 
02.04.2015