В обласному онкодиспансері розпочато будівництво нового корпусу для сучасного лінійного прискорювача (ВІДЕО)

В Запорізькому обласному онкологічному диспансері урочисто заклали капсулу часу на честь початку будівництва нового корпусу блоку дистанційно-променевої терапії для лінійного прискорювача.

Будівництво нового корпусу необхідне для встановлення лінійного прискорювача Elekta, який минулого року закупив онкодиспансер. Вартість лінійного прискорювача та супутнього обладнання становила близько 65 млн грн, кошти на закупівлю якого було виділено з обласного бюджету, міських бюджетів Запоріжжя та Енергодара. Наступним кроком стало фінансування із обласного бюджету проектування корпусу. Наразі будівництво розпочато. За проектом, роботи на будівельному майданчику розпочато у 3-му кварталі 2019 року. Завершитись вони мають у 4-му кварталі 2020 року. Монтування безпосередньо обладнання планується в березні-травні наступного року. Вартість будівництва складає 62 млн грн.

У церемонії взяли участь головний лікар установи Михайло Єсаянц разом з почесними гостями, серед яких були депутати Запорізької обласної ради Наталія Авраменко, Олена Клімченко, Юрій Ружин, Володимир Шинкаренко. На заході була присутньою й другий секретар посольства Швеції в Україні Хільма Доустром, як представник країни-виробника обладнання. Вона наголосила, що Швеція має добрі показники щодо лікування онкозахворювань, тож, сподівається на позитивні результати лікування сучасним обладнанням і в Запоріжжі.

Михайло Єсаянц розповів, що проект було ініційовано на початку 2018 року, після його опрацювання, вишукування коштів, за підтримки народних, обласних та депутатів місцевих рад міст Запоріжжя та Енергодар, було закуплено обладнання, а наразі будується спеціальний блок для його розміщення.

- Переконаний, що такі починання є вкрай необхідними для міста та області. Щиро дякую за підтримку та небайдужість усіх причетних!, - сказав Михайло Єсаянц.

Депутат облради Олена Клімченко поділилася своєю думкою з приводу нового обладнання та можливостей його використання:

- Всі ми чекаємо на той день, коли перший пацієнт зможе пройти процедуру на лінійному прискорювачі. Сподіваємося, що такий день буде наприкінці 2020 року або ж на початку 2021 року.

Юрій Ружин зауважив, що в області вже давно не будувалися такі масштабні медичні об’єкти.

- Ми будуємо новий профільний об’єкт, і це на сьогодні найпотужніший інфраструктурний будівельний проект в області. До речі, проект передбачає, що в корпусі можна розташувати два лінійних прискорювача. Сподіваюся, що з часом в області функціонуватиме два апарати. Переконаний, що депутатський корпус обласної ради підтримає виділення коштів на цей напрямок і в наступному році, - сказав Юрій Ружин.

Наталія Авраменко акцентувала увагу на тому, що в області впроваджуються нові технології, хоч і з різними темпами.

- Нарешті, сучасне обладнання отримають й онкохворі. Вони дуже давно чекають на нього. Ми дуже раді, що розпочато будівництво, що з часом хворі отримуватимуть сучасне якісне лікування на безоплатній основі, ми збережемо життя багатьом людям

Володимир Шинкаренко назвав будівництво визначною подією для області та міста та виказав сподівання, що громадяни Запорізької області, нарешті, отримають сучасну допомогу.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
18.10.2019