В обласному центрі відкрито інформаційну дошку про героїзм борців за волю України часів Української революції 1917 – 1921 р.р.

Запоріжці шанують пам'ять про героїв, які стояли на захисті рідної землі під час Української революції 1917 – 1921 років. Сьогодні на вул. Костянтина Великого, 5 обласного центру з’явилось чергове місце пам’яті: на будівлі колишнього Катерининського вокзалу (нині – станції «Запоріжжя-2»), збудованій в 1902 році, відкрито пам’ятну дошку борцям за волю України, які в грудні 1917 придушили більшовицький заколот в районі Катериниського вокзалу.

- Всі ми знаємо, що Запорізький край має багату на події революційну історію. І період з 1917 по 1921 роки для нашого міста був дуже насиченим доленосними подіями і буреломними змінами, - зазначив заступник начальника управління з питань соціально-економічного розвитку та бюджету виконавчого апарату Запорізької обласної ради Іван Адєлєв, звертаючись до учасників урочистої події. Він нагадав, що на початку 1917 року в повітовому Олександрівську налічувалося 67 тисяч жителів, працювали 47 промислових підприємств: з них 15 великих заводів і  2 залізничні майстерні. Саме її працівники разом із вільними козаками і гайдамаками відсікли спробу більшовиків оволодіти вокзалом. Вороги 5 разів штурмували вокзал Запоріжжя-2, але безуспішно.

Як підкреслив Іван Адєлєв, революційні події 1917-1921 років стали шансом для наших пращурів отримати вільне життя у власній державі:

- Наші земляки, зокрема, працівники Катерининських залізничних майстерень, - серед видатних постатей визвольного руху, які на території Олександрівська боролись за незалежність України. Ми розуміємо: Українська революція  1917-1921 років знаходить продовження і у сьогоденні. Ця боротьба триває і наша Запорізька земля народжує нових героїв. Але ми завжди повинні пам’ятати події Української революції і тих, хто творив історію нашого краю, - сказав він.

Про події сторічної давнини учасникам мітингу, а це переважно молодь Запоріжжя, більш детально розповіли вчені-історики. А директор комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» Валентина Єршова наголосила, що саме в такі хвилини ми починаємо ще більше поважати себе, свій рід, свій народ. До того ж, вона підкреслила, що молодь повинна сприймати історію не як спогади про минуле, а як крок у майбутнє.

 

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
10.10.2018