Унікальний етно-фестиваль степового спадку «Легенди степу» дав можливість його відвідувачам пізнати маловідомі сторінки історії степової України

Перший відкритий етно-фестиваль степового спадку “Легенди степу” пройшов 7 вересня 2019 року на священній горі Оба-Таш у селі Салтичія Чернігівського району Запорізької області.

За задумом організаторів – Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області, комунальної установи “Обласний методичний центр культури і мистецтва” Запорізької обласної ради та департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації - “Легенди степу” мають наповнити сторінки нашої історії, відтворити культуру, костюми усіх кочових народів, які проживали в цих степах, починаючи з кіммерійців і до сьогодення.

Адже назва священній гори Оба-Таш пішла від тюрських слів “Оба” — священна, вершина, пагорб, “Таш” — камінь. Як свідчить історія, гора була відома ще старому Геродоту — як одна з вершин Аланських гір, біля підніжжя якої було виявлено поселення часів епохи бронзи.

До участі у фестивалі запросили реконструктори різних історичних епох степової України від прадавніх часів до сучасності, етно-гурти, фольклорні, музичні, хореографічні, театральні колективи, ковалів, вишивальниць, майстрів по дереву, а також всіх бажаючих, хто цікавиться історією.

Розпочався фестиваль урочистою скіфської ходою, після чого відбулося театралізоване дійство — запалення священного вогню та кування меча Арея.

Програму відкритого фестивалю “Легенди степу” представили десять колективів та троє сольних виконавців з різних куточків України. Це етно-гурти “Окраса”,  “TaRuta” та “Folknery” з міста Києва, гурт “Гетьман” та дует “Жайворонки” з міста Запоріжжя, етно-колектив “Дивоцвіт” (Пологівський район), квартет “Спас” (Бердянський район), ГО “Театр скіфської звитяги “Скіфський стан” (Чернігівська ОТГ), театр історичної реконструкції “Відродження” з міста Мелітополь, Дар’я Оверченко (Чернігівська ОТГ), Юлія Шевель (місто Харків), заслужений артист України Олег Григорьєв (місто Запоріжжя), а також творче об’єднання “Натхнення” з міста Токмак.

Одночасно діяли локації представників сільськогосподарської продукції, майстрів декоративно-прикладного мистецтва, фуд-зона та інших традиційних ремесел, а також майстер-клас із стрільби з лука та обряд прийому і посвяти в козаки під чуйним наглядом Олега Григорьєва. ГО “Театр скіфської звитяги “Скіфський стан” з Чернігівської ОТГ організовувала для усіх охочих екскурсії по всій священній горі “Оба-Таш”.

Завершенням першого відкритого етно-фестивалю степового спадку “Легенди степу” стало яскраве фаєр-шоу з міста Мелітополя.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
09.09.2019