Свято зі сльозами на очах. У Запоріжжі відзначили День перемоги (ВІДЕО)

Попри дощову погоду, сотні запоріжців прийшли привітати ветеранів та взяти участь у святкових заходах до парку Перемоги та парку імені Клімова у Шевченківському районі, де ветеранів та гостей свята зустрічали піснями воєнних років та підготували концертні  програми.

Офіційна частина у парку Перемоги розпочалася з урочистої ходи: під супровід духового оркестру ветерани, представники обласної та міської влади, жителі міста принесли квіти до стели  Ордена Перемоги. Честь першими покласти квіти на пам'ять про згиблих у роки Другої світової війни надали учням ліцею "Захисник", відмінникам навчання, представникам наймолодшого покоління українських військових.

На центральній сцені парку відбувся концерт  творчих колективів  "Шануймо ветеранів". Учасників Другої світової війни та людей воєнного покоління привітали голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак, голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, голова міської організації ветеранів війни Віктор Короленко, депутати міської та обласної ради.

-День перемоги – свято зі сльозами на очах, адже перемога у Другій світовій війні дісталася дуже високою ціною. Тільки у Запорізькій області за роки окупації загинули понад 40 тисяч мирного населення, близько 10 тисяч військовополонених, понад 150 тисяч були силоміць заслані на каторжні роботи. Загальна ж кількість жертв війни вимірюється мільйонами життів. Це дуже гіркий урок для всіх наступних поколінь, головна цінність якого в необхідності берегти мир і не допустити повторення цих кривавих подій. Ми пишаємося мужністю наших ветеранів, бережемо пам'ять про солдат, які положили життя у боротьбі за мир на рідній землі, - підкреслив Григорій Самардак і звертаючись до присутніх на святі ветеранів побажав їм міцного здоров'я,  довгих років життя й підтримки близьких людей.

У цей святковий день запоріжці також мали змогу скуштувати "солдатської каші", взяти участь у майстер-класах, оглянути виставку майстрів декоративно-прикладного мистецтва. Виставку військової техніки часів Другої світової війни представив авто-мото клуб "Фаетон".

Багато людей зібралося також на святі у парку ім.Клімова в Шевченківському районі, де для ветеранів та гостей свята влаштували концертну програму творчі колективи Центру дитячої творчості Шевченківського району та БК ім.Шевченка. Своїм артистизмом та  виконанням  відомих пісень різних років дивували артисти військового духового оркестру.

Пам'ять про жертв війни присутні  вшанували хвилиною мовчання та положили квіти до меморіалу Скорботна мати у парку імені Клімова.

Зі святкової сцени до ветеранів та гостей свята звернувся  також Герой України В'ячеслав Богуслаєв, який зауважив  про важливу частину роботи зі збереження пам'ятників  героям  Другої світової війни.

Показові виступи підготували учні  ліцею "Захисник" та  спортсмени.  Ввечері святкову програму у парку імені Клімова  продовжить  виступ артистів народного духового оркестру БК ім.Шевченка та академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії . 

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
09.05.2019