Створення соціальних послуг для вразливих груп населення

Голова Запорізької обласної ради Віктор Межейко і перший заступник голови Запорізької облдержадміністрації Григорій Самардак зустрілись з виконавчим директором Українського фонду соціальних інвестицій Віктором Мірошниченко. Сторони обговорили питання щодо підтримки біженців із зони конфлікту на Сході України.
Віктор Мірошниченко розповів, що Український фонд соціальних інвестицій (УФСІ) є неприбутковою організацією, що створена з метою підтримки найменш соціально захищених верств населення, а також ініціатив територіальних громад і громадських організацій. Ідея заснування фонду соціальних інвестицій в Україні виникла ще в 1998 році. Фахівці Мінпраці, Мінекономіки, Мін’юсту, Кабміну, Адміністрації Президента України, Верховної Ради України спільно з експертами Світового банку розробили концепцію діяльності УФСІ. Тоді було вирішено, що завданням фонду має стати сприяння вирішенню пріоритетних соціальних проблем громад і вразливих груп населення, підтримка місцевих ініціатив з метою пом'якшення бідності і запобігання соціальної ізоляції.
Наразі у Запорізькій, Дніпропетровській та Харківській областях Фонд проводить підготовчу роботу до впровадження проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури». Для реалізації цього Проекту Уряд Німеччини через німецький банк розвитку KfW виділив Уряду України грант розміром 9 мільйонів євро. Мета Проекту – забезпечення житлом вимушених переселенців та підтримка об’єктів соціальної інфраструктури в районах, де мешкають вимушені переселенці зі Сходу України. За кошти гранту планується відремонтувати низку закладів соціального призначення (гуртожитки, житлові будинки, заклади первинної медичної допомоги та ін..). До речі, пріоритетом під час ремонтів та реконструкції об’єктів соціальної сфери буде запровадження заходів з енергоефективності. Також Проект передбачатиме заходи на адаптацію біженців до умов життя поза зоною військових дій.
Віктор Межейко і Григорій Самардак відзначили актуальність даного проекту. Під час засідання керівники області обговорили з виконавчим директором Українського фонду соціальних інвестицій завдання підготовчого етапу – збирання інформації щодо кількості та локалізації біженців із зони конфлікту, уточнення районів впровадження, збір попередньої інформації щодо потенційних об’єктів впровадження, розробка та затвердження критеріїв відбору мікропроектів. Пріоритет буде надаватись населеним пунктам із більшою кількістю біженців із зони конфлікту, а також селищам з «недобудовами» високого ступеня готовності.

Дата публікації: 
17.02.2015