«Садиба Попова» – об’єкт, достойний уваги туристів у будь-яку пору року», - Єгор Семенков

Близько 16 тисяч екскурсантів відвідують щороку музей-заповідник «Садиба Попова» в місті Василівка Василівського району. В День музеїв, який відзначається 18 травня, перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков, здійснивши робочий виїзд до комунального закладу «Василівський історико - архітектурний заповідник «Садиба Попова» Запорізької обласної ради, привітав працівників музейного комплексу і розглянув можливість збільшення туристичного потоку до Садиби.

- Ми робимо все для того, аби до музеїв Запорізької області і, зокрема, до «Садиби Попова» було ставлення, як в Європі. Це – створення туристичної інфраструктури, збільшення кількості цікавих музейних експозицій та інтерактивних заходів, підвищення клієнтоорієнтовності музеїв, - зазначив Єгор Семенков.

Кількагодинна екскурсія по території єдиного в Запорізькій області маєтку,  збудованому наприкінці XVIII сторіччя, довела, що «Садиба Попова» вступає в еру свого відродження. Від садиби, яка бере свій початок з часів Василя Попова, таємного радника імператриці Катерини II, до наших днів збереглись окремі будівлі – оглядова башта, манеж-стайня, каретний двір, три флігелі, будівля електростанції та майстерні.  

Більшість з наземних кам’яних конструкцій, витриманих в архітектурному стилі Північної Італії епохи Пізнього Відродження, та підвальні приміщення, сповнені легенд, очікує реконструкція. Але вже сьогодні набувають популярності тури вихідного дня. Як розповів  директор КЗ «Василівський історико-архітектурний музей-заповідник «Садиба Попова» Запорізької обласної ради Валерій Стойчев, за останні 5 років туристичний потік збільшився вдвічі. На території садиби проводять цікаві майтер-класи, концерти та інші інтерактиви.

На думку першого заступника голови Запорізької обласної ради Єгора Семенкова, «Садиба Попова» має всі шанси стати магнітом для десятків тисяч туристів.

- На часі – завдання зробити єдиний в області замковий комплекс центром туризму. Адже «Садиба Попова» – об’єкт, достойний уваги не тільки літом, коли туристи масово їдуть на Азовське узбережжя. Історичний комплекс цікавий у будь-яку пору року. Та кількість експонатів і ті будівлі, які дійшли до нас крізь два сторіччя, не поступаються артефактам кращих європейських музеїв. Тож, туристи з різних куточків України і світу обов’язково мають побачити цей унікальний маєток, - зазначив Єгор Семенков.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
20.05.2019