Розглянуто хід виконання обласних програм

Вчора, під головуванням Лариси Мефьодової, відбулось засідання постійної комісії Запорізької обласної ради з питань управління об'єктами спільної власності територіальних громад області та житлово-комунального господарства.
Депутати заслухали інформацію про хід виконання обласних програм у галузі житлово-комунального господарства у 2014 році. Директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Максим Шахов доповів про Програму реформування та розвитку житлово-комунального господарства Запорізької області на 2011-2014 роки. Важливим показником ефективності програми є створення в області Об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Так, станом на 01.01.2015 в області функціонує 472 ОСББ, з яких 23 ОСББ створені в 2014 році. Найбільшу кількість ОСББ в 2014 році створено в м. Бердянськ - 9 ОСББ, у м. Токмак - 6 ОСББ, у м. Запоріжжя - 5 ОСББ. Минулого року з обласного бюджету виділено 180 тис. грн. на заходи щодо сприяння створенню ОСББ. За інформацією Максима Шахова, протягом серпня - листопада 2014 року проведено 9 семінарів з питань створення та функціонування ОСББ для представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад та 12 семінарів для ініціативних груп, зацікавлених мешканців та потенційних голів ОСББ.
Члени комісії також заслухали доповідь про хід виконання Програми «Питна вода Запорізької області» на 2012-2020 роки. Для реалізації завдань зазначеної програми на підставі пропозицій місцевих громад замовлена та виготовлена проектно-кошторисна документація на 121 інвестиційний проект загальною кошторисною вартістю 363,5 млн. грн., з них 80 проектів загальною кошторисною вартістю 272,2 млн. грн, спрямованих на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт аварійних водопровідних мереж і споруд на них у населених пунктах Запорізької області.
В рамках реалізації заходів Загальнодержавної цільової програми «Питна вода України» на 2011 - 2020 роки та регіональної цільової програми на території області збудовано, реконструйовано та відремонтовано об'єктів водопостачання та водовідведення на території області в кількості: 130,95 км мереж водопостачання, 12,84 км мереж водовідведення, 64 артезіанських свердловини, проведено технічне переоснащення 12 водонапірних башт, встановлено та переоснащено 578 одиниць будинкових приладів обліку питної води. Також проведена реконструкція каналізаційних очисних споруд і технічне переоснащення насосної станції смт Пришиб Михайлівського району та каналізаційних очисних споруд у м. Оріхів.
Начальник управління капітального будівництва обласної державної адміністрації Сергій Кузнєцов поінформував постійну комісію щодо стану освоєння у 2014 році коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів соціально-економічного розвитку окремих територій, а також доповів про стан виконання робіт у 2014 році по об'єктах спільної власності територіальних громад області та формування переліку проектів будівництва, реконструкції, капітального ремонту об'єктів спільної власності територіальних громад області на 2015 рік.
Начальник управління з питань спільної власності територіальних громад виконавчого апарату обласної ради Євген Монько доповів про підсумки засідання з питань удосконалення взаємодії діяльності Запорізької обласної ради та громадськості. Мова йшла про стан справ щодо оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області, та про регуляторні акти, які прийняті Запорізькою обласною радою з питань орендних відносин.
Наприкінці засідання депутати розглянули звернення, які надійшли до постійної комісії з питань управління об'єктами спільної власності територіальних громад області та житлово-комунального господарства.

Дата публікації: 
14.02.2015