Першими в новому році на робоче засідання зібрались депутати постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства

Сьогодні члени постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства зібрались на своє перше засідання в новому році. Одним з головних на порядку денному стояло питання про подовження контрактів з керівниками низки обласних лікувальних закладів. Учасники засідання, серед яких був і голова Запорізької облради віктор Межейко, - провели співбесіди з Олександром Філіповим, директором КЗ «Обласна база медичного постачання» ЗОР, Сергієм Чуєвим, головним лікарем КУ «Молочанський дитячий санаторій» ЗОР, Вікторією Черніковою, головним лікарем КУ «Обласний клінічний ендокринологічний диспансер» ЗОР, Олександром Резниченком, головним лікарем КУ «Мелітопольский психіатричний диспансер» ЗОР, Віктором Субботовським, генеральним директором КУ «Спеціалізоване територіальне медичне об’єднання «Трансфузіологія» ЗОР та Равіллею Знаменською, головним лікарем КУ «Запорізька обласна станція переливання крові» ЗОР.
Кожному з них депутати профільної комісії рекомендуватимуть продовжити контракт строком на 5 років. Високо оцінивши професійну діяльність лікарів, голова Запорізької обласної ради Віктор Межейко висловив побажання керівникам комунальних закладів та установ: приходити до обласної ради не тільки для продовження контрактів, а й для спільного вирішення виникаючих проблем. Так, КУ «Спеціалізоване територіальне медичне об’єднання «Трансфузіологія» вже кілька місяців не може самостійно вирішити питання відправки 20 літрів альбуміну в зону проведення антитерористичної операції. Альбумін, який є плазмозамінюючим засобом, вкрай потрібний на передовій пораненим солдатам та мирним мешканцям, які постраждали від вибухів та пострілів.
- Треба терміново допомогти, а не розводити бюрократію, - сказав Віктор Межейко і запропонував варіант вирішення питання вже на найближчій сесії обласної ради.
Крім того, учасники засідання розглянули кандидатуру на призначення виконуючим обов’язки головного лікаря КУ «Обласна туберкульозна лікарня» Запорізької обласної ради. Загальним рішенням погоджено кандидатуру Катерини Чорноус, яка вже більше 20-ти років працює лікарем цієї комунальної установи.
За ініціативи депутатів Запорізької обласної ради також було розглянуто процедуру відбору дітей та критерії визначення потреби для направлення їх до спеціалізованих закладів інтернатного типу. За словами директора комунального закладу «Запорізька обласна психолого-медико-педагогічна консультація» Тетяни Шведун, впродовж 2013-2014 навчальних років було обстежено 4 463 дитини. На підставі рекомендацій спеціальної комісії та заяв батьків до закладів інтернатного типу було зараховано 571 дитину. Тобто, 12,7% від тих, хто проходив обстеження. Комісія у складі педагогів, лікарів, психологів, логопедів та інших фахівців, згідно графіку, відвідує кожен з районів Запорізької області.
Кадрові та інші питання, які були розглянуті під час засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства, будуть винесені на розгляд чергової сесії Запорізької обласної ради.

Дата публікації: 
12.01.2015