На ярмарку бібліотечних інновацій влаштували продаж креативних ідей

Протягом трьох днів, з виїздом на один день до Мелітопольської міської бібліотеки для дітей, обласна бібліотека для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради  приймала Х Міжрегіональний ярмарок бібліотечних інновацій "Бібліокре@тив – 2019".

Проект, започаткований Херсонською та Миколаївською обласними бібліотеками для дітей за сприяння Української асоціації працівників бібліотек для дітей, швидко знайшов прихильників в інших регіонах нашої країни, і до Запоріжжя вже з’їхались дитячі бібліотекарі з 11-ти областей України, щоб "продати" свої цікаві, нестандартні, інноваційні ідеї, спрямовані на максимальне осучаснення організації бібліотечного обслуговування юних читачів своїх бібліотек та прозвітувати про реалізацію ідей, "куплених" минулого року в Полтаві.

Всього на цьогорічному ярмарку було представлено 41 ідею. Це ідеї, які охоплюють різні аспекти бібліотечної діяльності: організацію дозвілля дітей, популяризацію книги та читання, використання інформаційних ресурсів тощо. Представлялись також готові електронні продукти: розробки віртуальних та настільних ігор, відеороликів та ін.

Всього бібліотеками було "куплено" 32 ідеї, які протягом року будуть втілюватись в дитячих бібліотеках Запоріжжя, Херсона, Полтави, Кременчука, Мелітополя, Ізмаїла, Києва, Маріуполя, Харкова, Дніпра, Кропивницького, Миколаєва. Але це не значить, що 9 ідей, які не зважились "придбати" бібліотекарі, залишаться без уваги. Після Ярмарку відбудуться обговорення в колективах бібліотек, і, можливо, і ці ідеї знайдуть своїх прихильників.

Всі ідеї від Запорізької області, а їх було п’ять, три – від "Юного читача" та дві – від дитячої бібліотеки м. Енергодар, були продані. Навзаєм придбали аж чотирнадцять ідей, які планують втілювати в бібліотеках для дітей області.

Родзинкою ярмарку стало рейтингове голосування за кращу ідею "Вибір року – 2019". Перше місце посіла ідея-акція "БібліоШара" Полтавської ОБД ім. П. Мирного, друге – ідея під назвою "Сім днів читання: Кольорові посиденьки" від Херсонської ОБД ім. Дніпрової Чайки. Третє місце розділили дві бібліотеки: Запорізька обласна бібліотека для дітей "Юний читач" за ідею блікфангу "Фантастичні книги і де їх шукати", до якої додавалась ще й віртуальна гра "В країні Магії і Чарівництва" та Кременчуцька міська бібліотека для дітей за ідею "Бібліотечний Timeline "Енциклопедія в кишені".

Щиро вітаємо переможців і сподіваємось, що в Миколаєві, який прийматиме "Бібліокре@тив" в наступному році, ідеї будуть ще цікавішими.

Крім гідної організації роботи, для учасників "Бібліокре@тиву" була підготовлена цікава пізнавальна програма, яка дозволила познайомитись із культурою та історією Запорізького краю, і підтвердила, що наша область – гідний екскурсійний об’єкт.   

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
14.06.2019