Культурні люди: співробітники сфери культури Запорізької області відзначають своє професійне свято

Більше 6-ти тисяч працівників культури, близько 5 тисяч учасників колективів художньої самодіяльності  і майже 2 тисячі майстрів декоративно-прикладного мистецтва Запорізької області відзначають цими днями професійне свято – Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Виступаючи перед культурною елітою Запорізької області в залі Театру юного глядача, керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко зазначив:

- Створювати свята – не така вже легка справа, як здається на перший погляд. Сьогодні публіка стала більш вибаглива, і здивувати її вкрай важко. Але вам, запорізьким митцям і аматорам культури вдається дивувати нас новими концертними програмами, творчими номерами, виставками та постановками.

Мені, як людині, яка цікавиться мистецтвом, іноді буває прикро, що не можу дістати квиток на ту чи іншу виставу або виставку. Тож, затребуваність і щирий інтерес публіки до роботи працівників культури – що може бути більшим визнанням вашого таланту і креативності?, - зазначив Володимир Подорожко. Він подякував всім працівникам сфери культури Запорізької області за те, що роблять знані у всьому світі фестивалі «Акорди Хортиці», «Баянне коло на Запоріжжі», «Покрова на Хортиці» та інші.

Від голови і депутатського корпусу Запорізької обласної ради Володимир Подорожко побажав співробітникам культури і майстрам народного мистецтва, щоб Муза ніколи їх не полишала, щоб в роботі панувала гармонія, а в домівках – любов і злагода, та вручив відзнаки Запорізької обласної ради.

Подарунком для працівників культури став спільний проєкт Запорізького муніципального театру танцю та академічного обласного театру юного глядача шоу-програму «SINATRA».

Для довідки: Мережа закладів культури Запорізької області складає понад 1000 закладів та установ. Це 3 заповідника (2 національних: Національний заповідник «Хортиця» і Національний історико-археологічний заповідник «Кам’яна Могила»), 23 музеї, 114 музеїв на громадських засадах, 3 обласних театри, філармонія, 2 вищих навчальних заклади І-ІІ рівнів акредитації, 60 мистецьких шкіл, 10 кінотеатрів, 473 бібліотеки, 410 закладів культури клубного типу, з них 75% - у сільській місцевості. З початку року виконано ремонтні роботи у 141 закладі культури області.

  Обласні театри і філармонія з початку року провели 1084 вистав та концертів, які загалом відвідали 145,3 тис. глядачів. Дохід від основного виду діяльності склав 9722,7 тис. грн. Обласними театрами здійснено постановку 20 прем'єрних вистав. Урочисто відзначено 90-річчя Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В.Г. Магара, 80-річчя Запорізької обласної філармонії.

Мистецьку освіту здобувають 12539 учнів. У вищих навчальних закладах І рівня акредитації комунальної форми власності на денній формі навчається 437 студентів, на заочній 63 студента. Мережа мистецьких шкіл Запорізької області становить 60 одиниць, з них – 41 музична школа, 9 художніх шкіл, 10 шкіл мистецтв.

Департамент культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації забезпечує постійний методичний супровід закладів культури об’єднаних територіальних громад. В рамках децентралізації за 9 місяців 2019 року проведено 8 семінарів-практикумів для працівників закладів культури клубного типу та бібліотек.

В області діють 473 бібліотеки, з них 357 - в сільській  місцевості, в яких впроваджуються нові форми діяльності з використанням інноваційних комп’ютерних технологій тощо.

В області діє 23 музеї, 2 національних заповідники. Музеї відіграють значну роль у патріотичному вихованні, пропонують відвідувачам різнопланові тематичні заходи, екскурсії.

Здійснюються заходи із збереження та захисту пам’яток культурної спадщини та подальшої розбудови Національного заповідника «Хортиця», Національного історико-археологічного заповідника «Кам’яна могила». На державному обліку в Запорізькій області перебуває 3561 пам’ятка історії, археології, монументального мистецтва, науки і техніки, з них 2563 – пам’ятки археології, 948 – історії, 37 – монументального мистецтва, 20 – науки і техніки. Проведено рятівні розкопки на пам’ятці археології національного значення Мамай-Горі, під час яких було знайдено унікальні артефакти. У ІІІ кварталі 2019 року проведено інвентаризацію пам’яток археології, розташованих на о. Хортиця.

Для розвитку туризму Департаментом спільно з КЗ «Запорізький краєзнавчий музей» ЗОР проведено: туристичний фестиваль «Запоріжжя – місце щастя», 2 інформаційні тури, обласну фотовиставку «Краса Запоріжжя» в рамках 80-річчя Запорізької області та Дня туризму в Україні, семінар «Сучасні аспекти туристичного бізнесу». Також для популяризації місцевих туристичних брендів регіональний туристичний продукт було презентовано на 4 міжнародних виставках.

В Запорізькій області діє 104 громадських об’єднання національних меншин (102 зареєстрованих). Спільно з громадськими організаціями національних меншин проведено: Всеукраїнський фестиваль національних спільнот «Ми українські - We are Ukrainian» у м. Приморськ, молодіжний фестиваль національних культур «ВІРА.НАДІЯ.ЛЮБОВ» у м. Мелітополь, фестиваль болгарської культури «Ізвор» у м. Бердянськ, тренінг з попередження проявів ксенофобії, расової та етнічної дискримінації у м. Бердянськ, грецькі громадські організації м. Запоріжжя та Мелітополя взяли участь у Всеукраїнському фестивалі грецької культури «Мега Йорти» у м. Волноваха Донецької області та інші.

У Запорізькій області зареєстровано 1144 релігійних організацій, налічується 43 різні конфесії, напрями, течії та тлумачення.

За підтримки облдержадміністрації, Департамент забезпечив проведення понад 30 міжнародних, всеукраїнських та регіональних фестивалів. Серед них знані не тільки в Україні, а й за її межами: дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Акорди Хортиці», фестиваль дитячої творчості «Топ-Топ» та фестиваль для юнацтва та молоді «Зірки Азову», Всеукраїнський конкурс баяністів-акордеоністів «Баянне коло на Запоріжжі», Всеукраїнський фестиваль духової та естрадної музики «Таврійські сурми», фестиваль української культури «Витоки», відкритий фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Терпсихора запрошує», козацький фестиваль «Покрова на Хортиці». З метою просування бренду «Запоріжжя фестивальне» започатковано проведення низки фестивалів: «KIRILLOVKA-FEST» (Якимівський район), «Срібна купальська роса» (Токмацький район), молодіжний етнофестиваль (м. Мелітополь), «Вогняна квітка» (м. Токмак), відкритий фестиваль «Легенди степу» (Чернігівська ОТГ).

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
07.11.2019