КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради відтепер постачатиме воду мешканцям Новомиколаївки (ВІДЕО)

З 29 листопада Новомиколаївські  мережі водовідведення та водопостачання офіційно перейдуть до КП «Облводоканал» ЗОР, а  з 1 грудня обласне комунальне підприємство стане постачальником питної води для жителів території.

Відповідне рішення депутати обласної ради підтримали ще у березні, були проведені попередні підготовчі роботи, адже питання потребувало ретельного вивчення технічної сторони, врахування інтересів споживачів.    

 Сьогодні перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков, директор Облводоканалу Сергій Басанський, керуючий справами виконавчого апарату облради Володимир Подорожко, голова селищної ради Сергій Шамайда та представники міської та районної влади ще раз узгодили питання передачі мереж та забезпечення послуг надалі.

Сергій Басанський зауважив, що послуги з водопостачання, які раніше виконувало в Новомиколаївці  підприємство Запорізької міської ради «Водоканал» та послуги з водовідведення, яке раніше виконувало місцеве підприємство «Варта» тепер виконуватиме КП «Облводоканал» ЗОР. Запланована на 29 листопада передача мереж завершить процес повернення майна до спільної власності територіальних громад, розпочату з напрямку «Вільнянськ – Новомиколаївка». В рамках передачі мереж у зазначеному напрямку, підприємством «Облводоканал» були проведені відповідні роботи поетапно до Вільнянська, безпосередньо у Вільнянську, а також від Вільнянська до Новоолександрівки та Григорівки. Для споживачів тариф з постачання води збільшиться до рівня, затвердженого для КП « Облводоканал» ЗОР, а з водовідведення, навпаки, зменшиться.

Голова Новомиколаївської селищної ради Сергій Шамайда зауважив, що створювати власне комунальне підприємство для обслуговування населення питною водою недоцільно через невелику кількість споживачів, тож перехід до КП «Облводоканал» забезпечить безперебійне забезпечення мешканців селища питною водою.  

-Ми сподіваємося, що відтепер в нас будуть єдині тарифи, як в Бердянську, Мелітополі, Василівці, Вільнянську та Новомиколаївці. Ми очікуємо на позитивний результат. Все ж таки, Облводоканал – підприємство обласного значення, із значним ресурсом та гарними фахівцями, - переконаний Сергій Шамайда.

Перший заступник голови облради Єгор Семенков по завершенні виїзної наради підкреслив, що в питаннях передачі мереж водопостачання та водовідведення до КП «Облводоканал» для депутатського корпусу важливим було захистити інтереси споживачів, мешканців Новомиколаївки.

-Запорізька обласна рада виконує взяті на себе зобов’язання й приймає до  спільної власності  мережі смт Новомиколаївка. Є великі плани щодо реконструкції системи водопостачання. Велика робота була зроблена цього року перед передачею майна, однак, сума, необхідна для приведення мереж у відповідність, складає приблизно 10 млн. грн. Тож, завдання обласної влади закумулювати кошти для проведення подальших робіт у Новомиколаївському районі і вони мають проводитися, безумовно, на умовах співфінансування з боку районної ради та громади. Спільними зусиллями ми зможемо забезпечити постачання якісної питної води жителям району, - підбив риску Єгор Семенков.

Користуючись нагодою, Єгор Семенков поділився з новомиколаївцями планами щодо реалізації  проєктів у районі, фінансування яких заплановано коштом обласного бюджету в наступному році. Так, в проєкті обласного бюджету-2020 передбачені кошти на реконструкцію водопровідної мережі по одній з вулиць Новомиколаївки, капітальний ремонт даху Тернуватського опорного закладу загальної середньої та дошкільної освіти, реконструкція покрівлі будинку комунальної власності в с.Любицьке.

 

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
28.11.2019