ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області звертається до власників земельних ділянок, які були оформлені до 2004 року

Головне управління Держагеокадастру у Запорізькій області звертає увагу власників земельних ділянок, правовстановлюючі документи по яких оформлені до 2004 року і не мають кадастрового номеру, на необхідність отримати належну  технічну документацію із  землеустрою.

Понад 20 років в Україні вся інформація про земельні ділянки містилася в паперовому вигляді, а при впровадженні з 01.01.2013 року електронного Державного земельного кадастру було виявлено багато помилок та розбіжностей, адже відповідно до чинних на той час нормативно-правових актів, координати поворотних точок меж земельних ділянок визначались в умовній системі координат, їх прив’язка здійснювалась до твердих точок на місцевості, наприклад, доріг, ярів, будинків тощо.

З першого січня 2013 року ведення Держземкадастру здійснюється в єдиній державній системі координат, відомості про всі земельні ділянки акумулюються в одному місці, проведення топографічно-геодезичних робіт є обов’язковою умовою для державної реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі та присвоєння їй унікального кадастрового номера. Саме з допомогою цього кадастрового номера на Публічній кадастровій карті можна легко віднайти конкретну земельну ділянку, що підтверджує  внесення даних про неї до Державного земельного кадастру.

Наразі державні кадастрові реєстратори Запорізької області здійснюють заходи щодо приведення у відповідність відомостей про земельні ділянки у Державному земельному кадастрі та велика кількість земельних ділянок, правовстановлюючі документи по яких видано до 2004 року, в Держземкадастрі відсутні. Тож, землевпорядники звертаються до таких  землевласників та землекористувачів  проявити ініціативу й отримати необхідну технічну документацію.

Якщо у власника чи землекористувача земельної ділянки наявний правовстановлюючий документ на землю старого зразка без присвоєння земельній ділянці кадастрового номера, йому слід звернутися до землевпорядної організації-розробника документації із землеустрою та замовити виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі  (на місцевості).

В разі виникнення запитань, звертайтеся до територіальних структурних підрозділів Держгеокадастру в Запорізькій області. 

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
08.11.2019