Фахівці Запорізької облради взяли участь в обговоренні Стратегії регіонального розвитку України

Регіональна політика – це найважливіша політика Європейського Союзу, завдяки якій створюються робочі місця та здійснюється вплив на конкурентну позицію регіону в країні, - про це на відкритті міжнародної конференції «Стратегія регіонального розвитку України: моніторинг розробки та виклики впровадження», яка проходила 20-21 лютого в Києві, розповів керівник сектору регіонального та місцевого розвитку, децентралізації влади Представництва ЄС в Україні Доменік Папенхейм. Тому, за словами Доменіка Папенхейма, ЄС дуже зацікавлений навчити українських партнерів стратегічному плануванню та допомогти у розвитку територій. Було також заявлено, що у разі дотримання всіх умов, Україна може отримати 55 млн. євро на регіональний розвиток. При цьому, контроль за витрачанням коштів буде дуже жорстким.
Програма конференції «Стратегія регіонального розвитку України: моніторинг розробки та виклики впровадження» включала 4 панельні дискусії з питань впровадження регіональної політики в умовах нових викликів, обговорення Державної стратегії регіонального розвитку - 2020 та регіональних стратегій розвитку, а також європейський досвід реалізації стратегічних переваг регіонів.
Серед учасників міжнародної конференції були представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, народні депутати України, експерти Асоціації регіональних аналітичних центрів, представники обласних державних адміністрацій та депутати місцевих рад. Від Запоріжжя участь у конференції взяли депутат обласної ради Віктор Холодний, керівник громадської організації «Запорізька правозахисна ліга «Універсал» Ігор Зубко та начальник відділу з питань інформаційно-аналітичної роботи та виборчих процедур управління організаційного забезпечення діяльності ради виконавчого апарату Запорізької обласної ради Олена Курілова.
Перед учасниками конференції виступив голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод, який поділився досвідом створення регіональної стратегії Дніпропетровщини та активно пропонував співпрацю іншим регіонам країни.
У своєму виступі директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак висловився, що будь-які перетворення можуть статися тільки після реформи адміністративно-територіального устрою. На його думку, вкладення в територію без підвищення відповідальності територіальної громади не будуть мати ефективні результати.
В ході міжнародної конференції вітчизняні та закордонні експерти висловлювали тези про те, що регіональна політика не може йти окремо від реформи місцевого самоврядування і навпаки. Поки ми не будемо мати надійну громаду, ми не будемо мати ефективний регіональний розвиток, - переконані експерти.

Дата публікації: 
02.03.2015