Добудова мостів, розвиток бізнесу та інфраструктурних проєктів. В ході візиту до Запоріжжя Прем’єр-міністр окреслив основні умови розвитку регіону

Прем’єр-міністр України Олексій Гоначарук сьогодні із робочим візитом перебуває у Запоріжжі. В  програмі – будівельний майданчик мостобуду, нарада щодо розвитку інфраструктурних проєктів та зустріч із представниками запорізького бізнесу.

Провівши нараду на будівництві запорізьких мостів, Олексій Гончарук зауважив, що перша черга мостів через Дніпро має бути завершена за два роки. Він назвав запорізький довгобуд «символом корупції», який має перетворитися на важливий інфраструктурний елемент, яким місто зможе пишатися.

-Розв’язати проблему добудови мостів неймовірно важливо, - підкреслив очільник уряду, - Ми домовилися завершити проєктування, ми знайшли кошти і у той строк, який був встановлений, до початку листопада, завершили проєктування.Зараз отримали вже експертизу, навіть достроково і найближчим часом буде проведений тендер, куди ми будемо залучати максимальну кількість підрядників…

Під час наради, вже в обласній раді, також обговорювали питання інфраструктурних проєктів, запланованих в області на наступний рік та критичної необхідності забезпечення безпеки руху.

-Зовсім скоро у нас з’явиться новий керівник Укравтодору. Разом з ним будемо шукати фінансування на відбудову доріг в країні. Для їх подальшого збереження, ми маємо дотримуватись елементарних умов безпеки та обмежувати пересування фур з неприпустимою вагою. Рух перевантажених фур в обхід пунктів вагового контролю, особливо по ночах, час припинити!, - підкреслив Прем’єр-міністр і надав відповідним структурам доручення забезпечити цілодобове функціонування пунктів вагового контролю в області.  

  У зустрічі прем’єр-міністра  з представниками бізнесу активну участь взяли також депутати обласної ради, які представляють інтереси громади й бізнесової спільноти в тому числі. Так, Катерина Луценко висловила свою  позицію  щодо зняття мораторію на продаж землі, зауваживши, що в нинішніх умовах це недоцільно й може призвести до серйозних наслідків для розвитку АПК в Україні. Також вона навела  конкретні приклади зменшення рентабельності бізнесу в агропромисловому секторі за умови зниження ціни на виготовлену продукцію та підвищення на пальне, добрива й податкове навантаження.  Депутат обласної ради Володимир Кюрчев озвучив проблеми розвитку закладів вищої освіти й підняв питання заробітної плати для вчителів. Присутні на зустрічі промисловці, представники  малого, середнього бізнесу та громадські організації, які захищають їх інтереси, говорили про необхідність змін у законодавстві, зменшенні тиску на підприємництво. Проблемні галузеві проблеми та забезпечення конкурентоспроможності продукції запорізьких промисловців говорили керівники  ПАТ «Запоріжтрасформатор» Запорізького титано-магнієвого комбінату, АО «Мотор Січ» та ін.

Як зазначив голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак  розвиток  великих промислових підприємств, середнього бізнесу має пряму паралель із розвитком всього регіону, адже їх стала робота це, в першу чергу, забезпечення робочих місць та надходжень до місцевих бюджетів. З огляду на зниження об’ємів виробництва запорізьких підприємств, є ризик недофінансування обласних програм у наступному році. Тож, важливо було почути від  Прем’єр- міністра, що реалізація реформи децентралізації буде продовжена, а бюджетні відносини між місцевими громадами та державою будуватимуться на партнерських взаємовідносинах.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради  

 

Дата публікації: 
07.11.2019