Депутати Запорізької облради вимагають від департаменту капітального будівництва ЗОДА більш відповідально ставитись до будівництва важливих об’єктів

 

Затримки у будівництві басейну у комунальному вищому навчальному закладі «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради та реконструкції плавального басейну комунального закладу «Запорізька обласна школа вищої спортивної майстерності» Запорізької обласної ради стали приводом для наради депутатів Запорізької обласної ради з керівниками ЗОДА і представниками департаменту капітального будівництва.

Зокрема депутати облради Ярослав Криль, Роман Кузьменко, Олег Буряк та Василь Хвостак зустрілись з безпосередніми розпорядниками коштів обласного бюджету, аби з’ясувати причини низьких темпів виконання робіт і відсутності ефективного управління при зведенні значущих для інфраструктури регіону об’єктів. При тому, що обидва об’єкти мали старт у своєму будівництві в 2017 році, ступень будівельної готовності басейну ШВСМ складає 10%, басейну в Хортицькій національній академії – 15%.

Взявши до уваги пояснення директора департаменту капітального будівництва Сергія Бєлєвцова щодо недоліків при проектуванні об’єктів, депутати наголосили, що завжди готові проводити необхідні організаційні заходи для уточнення деталей проекту і, якщо потрібно, до збільшення фінансування під час пленарних засідань.

Депутат Запорізької обласної ради Роман Кузьменко підкреслив:

- Мені, як дипломованому інженеру-будівельнику, незрозуміло, як можна було розпочинати такі важливі роботи, не маючи на руках проекту і топо-геодезичної зйомки? Це – основа будь-якого будівництва, тим більше, басейнів. Усе це через недостатній рівень відповідальності. Ми, депутати, і наші діти, живемо в Запоріжжі і в Запорізькій області, і хочемо займатись спортом, досягати результатів, розвиватись, але через безвідповідальність чиновників ми позбавлені можливості мати доступ до басейнів і інших об’єктів інфраструктури сучасного світу.

Підтримав колегу й депутат Запорізької облради Олег Буряк, який впевнений: департаменту капітального будівництва, як розпоряднику коштів, бракує менеджерського підходу при поводженні з коштами громади:

- Ви будуєте за кошти громади і при цьому не враховуєте інтереси людей. Ми, як представники громади, не бачимо перспектив завершення цих об’єктів, тому я пропоную більше співпрацювати із нами, депутатами. Ми завжди готові допомогти, аби важливі для запоріжців проекти будувались і запускались в експлуатацію.

Точку зору своїх колег по депутатському корпусу висловив й депутат облради Ярослав Криль:

- Наша мета – щоб працювали басейни, щоб відкривались нові амбулаторії, щоб люди отримували сучасну інфраструктуру. Тому ми не допустимо гальмування будівництва і реконструкцій з боку тих, хто є відповідальним за проведення робіт.

Нагадаємо, кошторисна вартість будівництва басейну на базі Хортицької академії, згідно з проектною документацією, становить 74,7 млн. грн., вартість реконструкції плавального басейну ШВСМ – 35,5 млн. грн.. Обидва проекти реалізуються на умовах співфінансування з обласного бюджету і Державного фонду реконструкції та розвитку.

Крім того, під час робочої наради депутат Запорізької обласної ради Ярослав Криль гостро підняв питання будівництва берегоукріплюючих споруд по вул. Приморській у Бердянську. Під час відвідин цього об’єкту Ярослав Криль виявив, що замість граніту підрядник використовує для берегоукріплення не граніт, як це передбачено проектом, а низькоякісний шлак. Спеціально для чиновників ЗОДА Ярослав Криль привіз із Бердянська зразки шлаку, який закладають будівельники і який має  запах і, як показав спеціальний аналіз, є небезпечним для флори і фауни Азовського моря.   

За словами депутата Запорізької обласної ради Василя Хвостака, за відсутності відповідальності з боку виконавців робіт і визначених правил «гри» Запорізька область ще довго буде плестись у хвості за темпами будівництва і розвитку інфраструктури, тож запропонував більшу частину коштів віддавати депутатам і громадам на місця.

Вислухавши зауваження депутатів, заступник голови Запорізької ОДА Віктор Скобліков пообіцяв розібратись із проектантами і підрядниками, але заздалегідь зазначив, що для прискорення робіт буде необхідне збільшення фінансування. У свою чергу, депутати облради пообіцяли свою конструктивну співпрацю і всебічну допомогу задля запуску об’єктів, які покращать життя жителів Запорізької області.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
13.05.2019