Депутати Запорізької облради 72-ма голосами затвердили показники обласного бюджету на 2015 рік

40-ва позачергова «бюджетна» сесія зібрала 73 депутата Запорізької обласної ради. В першу чергу, голова Запорізької обласної ради Віктор Межейко висловив слова співчуття всім близьким та членам родин тих воїнів, які загинули на Сході України, захищаючи незалежність та єдність держави. За пропозицією голови депутатського корпусу, депутати вшанували хвилиною мовчання і пам'ять про 12-тьох мирних жителів, які загинули від рук терористів під Волновахою.
Не порушуючи традиції відзначати трудові досягнення запоріжців, голова Запорізької обласної ради Віктор Межейко вручив низку нагород.
Так, Грамотою Верховної Ради України нагороджений голова Запорізького обласного осередку громадської організації інвалідів “Всеукраїнська асоціація працездатних інвалідів” Микола Насад. Звання “Почесний громадянин Запорізької області” із занесенням до Книги Почесних громадян Запорізької області присвоєно старшому тренеру з боротьби греко-римської комунального закладу “Запорізька обласна школа вищої спортивної майстерності” Запорізької обласної ради, заслуженому працівнику фізичної культури та спорту України, майстру спорту СРСР, заслуженому тренеру СРСР та України Євгенію Черткову. Орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» І ступеня із занесенням до Книги Пошани Запорізької обласної ради нагороджений Голова громадського об'єднання «Союз Чорнобиль» міста Мелітополь, голова Мелітопольської організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України”, учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Віктор Грачов. Орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІІ ступеня - Депутат Мелітопольської міської ради Запорізької області, член громадського об'єднання «Союз Чорнобиль» міста Мелітополь Олена Трошина. Також Орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІІ ступеня нагороджений Голова ради Патріотичного громадського формування з охорони громадського порядку “ХОРТИЦЬКИЙ ПОЛК” Юрій Ружин. Почесною грамотою обласної ради нагороджено водія автотранспорту комунальної установи «Обласна інфекційна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради Валерія Рачинського.
Присутній на сесії депутат Верховної Ради VIII скликання Микола Фролов звітував перед своїми колишніми колегам про перші результати роботи вищого законодавчого органу країни.
На закінчення організаційної частини сесії виступив голова фракції Партії регіонів в Запорізькій облраді Ігор Грозовський. Він повідомив про виключення із фракції депутата Валентини Попової на підставі поданої нею заяви.
Прийнявши більшістю голосів питання порядку денного, депутати облради зосередили увагу на показниках обласного бюджету на 2015 рік. Обсяг доходів загального і спеціального фондів місцевих бюджетів області прогнозується на рівні 4 млрд. 255 млн. грн. (це на 8,5 % менше фактичних надходжень 2014 року). Обсяг доходів загального і спеціального фондів обласного бюджету прогнозується на рівні 911 млн. грн. (на 19,6 % менше фактичних надходжень 2014 року), у т.ч. обсяг загального фонду – 819,5 млн. грн. (на 12,7 % менше фактичних надходжень 2014 року), обсяг спеціального фонду – 91,6 млн. грн. (на 52,9 % менше надходжень 2014 року).
Зменшення доходів загального фонду пояснюється передусім встановленням нових нормативів відрахувань податку на доходи фізичних осіб, а саме зниженням відрахувань до обласного бюджету з 25 % до 15 %.
Під оплески та крики «ура» депутати 72-ма голосами затвердили обласний бюджет на 2015 рік.
«Обережний позитив», - так окреслив свої сподівання на 2015-й фінансовий рік голова Запорізької обласної ради Віктор Межейко. Під час брифінгу для регіональних та національних ЗМІ він підкреслив:
- Ми прийняли бюджет Запорізької області. Бюджету з такими об’ємами депутатами VI-го скликання ще не приймався. Бюджет на 474 млн. грн.. більший, ніж минулого року. Якщо в 2014 році ми отримали субвенцій на суму близько 1,8 млрд. грн., то в 2015 році ця сума складе 3,6 млрд. грн.. Тобто «плюс» 1,6 млрд. грн..
Сьогодні ми забезпечили коштами всі соціальні виплати, всі надбавки, всю зарплатню в бюджетній сфері, оплату всіх енергоносіїв. Це відбулось вперше.
За новим законодавством, ми можемо спокійно приймати бюджет наступного, 2016-го року, починаючи з 15 вересня 2015-го. Тепер нам не потрібно очікувати прийняття Державного бюджету Верховною Радою.
Головне, щоб у нас все було за графіком. Щоб ми мали змогу відпрацювати всі необхідні механізми і процедури для наповнення бюджету, бо на місця передали багато функцій і повноважень. Вже цього року ми зможемо отримувати до скарбниці обласної ради 10% від прибутку підприємств, 100% від надання адміністративних послуг, 100% мита, 100% екологічних зборів, податків на нерухомість, 5% акцизи, єдиний податок. Але сьогодні для фіскальних органів є низка питань, які необхідно відпрацювати. Головне, що зроблено шаг в цьому напряму.
На селекторній нараді Прем’єр-міністр чітко сказав: територіям дали вудку, і території повинні займатися збором податків.
Окрім цього, Віктор Межейко зазначив, що в цьому році планується збільшити витрати з обласного бюджету на допомогу тимчасовим переселенцям та підтримку української армії:
- Минулого року на допомогу переселенцям, на укріплення боєздатності української армії Запорізька обласна рада виділила понад 13 млн. грн.. В десятиденний термін разом з департаментами обласної держадміністрації ми відпрацюємо питання фінансової підтримки тих мешканців Луганської і Донецької областей, які знайшли тимчасовий притулок на Запорізькій землі. Ми переглянемо вільні залишки і направимо їх на ці потреби. Можу сказати однозначно: ми будемо виділяти кошти і на самооборону, і на захист Запорізької області. І в об’ємах, більших, ніж торік.

Дата публікації: 
16.01.2015