Депутати винесли питання щодо стану доріг в Запорізькій області на розгляд постійної комісії

Актуальні питання щодо виконання ремонтних робіт на дорогах області, а також пропозиції щодо залучення депутатів облради до прийняття рішень в частині розвитку автомобільних доріг депутати розглянули в ході засідання постійної комісії з питань будівництва,транспорту,зв’язку,паливно-енергетичного комплексу.

Депутати Олександр Рєпкін, Олексій Бєліков, Володимир Тарасов, Олександр Машинський та Олександр Кірков заслухали з означених питань директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Марину Барановську, начальника Служби автомобільних доріг у Запорізькій області Андрія Івко, в.о. директора ДП «Запорізький автодор» ВАТ«ДАК «Автомобільні дороги України» Олександра Тімохіна, директора ДП «Місцеві дороги Запорізької області» Геннадія Тимченка.

Члени постійної комісії висловили переконання, що наразі вже можна підбити підсумки проведеної з початку року роботи й скоригувати, за необхідності, прийнятті рішення та проєкти. Серед іншого, за результатами розгляду проєкту рішення «Про внесення змін до Положення про територіальний дорожній фонд Запорізької області, затвердженого рішенням Запорізької обласної ради від 01.03.2018 № 56» постійна комісія вирішила підтримати дану ініціативу та рекомендувати  до розгляду на сесії Запорізької обласної ради, а Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури ЗОДА опрацювати механізм залучення постійної комісії обласної ради з питань будівництва, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу до процесу формування та погодження переліків об’єктів, а саме:
- перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах із зазначенням обсягів бюджетних коштів для фінансового забезпечення таких об’єктів коштом субвенції з державного бюджету обласному бюджету;
- перелік об’єктів, щодо яких здійснюється реалізація заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування, ділянок вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, що суміщаються з автомобільними дорогами загального користування в Запорізькій області згідно з експериментом;
- перелік об’єктів будівництва, реконструкції, ремонту та утримання доріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, а також капітальний та поточний ремонт вулиць і доріг населених пунктів, які є складовими автомобільних доріг державного значення (на умовах співфінансування на договірних засадах), та перелік об’єктів, що фінансуються виключно коштом  обласного бюджету.

Окремим пунктом депутати обласної ради заслухали доповідачів щодо поточного стану будівництва автотранспортної магістралі через Дніпро в м.Запоріжжі. Наразі триває коригування стадії «Проєкт» по об'єкту «Будівництво автотранспортної магістралі через р. Дніпро в м. Запоріжжі (автомобільна дорога загального користування державного значення Н-08 Бориспіль - Дніпро - Запоріжжя (через м. Кременчук) -  Маріуполь «Під'їзд до о. Хортиця (автотранспортна магістраль через р. Дніпро у м. Запоріжжі)»)». Вже виконано та проведено розрахунки з державного бюджету робіт на суму 20,1 млн. грн., також  передбачено виконання робіт на 4,9 млн. грн. Для завершення коригування необхідно ще 30,6 млн гривень.

Начальник Служби автомобільних доріг у Запорізькій області Андрій Івко зазначив, що, у разі завершення коригування стадії «Проєкт» у поточному році, можливо буде продовжити будівництво мостових переходів через р.Дніпро в м.Запоріжжі вже у 2020 році, та повідомив щодо домовленості про додаткове виділення коштів з міського бюджету у розмірі 15,0 млн грн. (що додатково підтверджено листом т.в.о. голови облдержадміністрації Елли Слепян до Запорізької обласної ради «Про коригування стадії «Проєкт»), а також ще 15 млн.грн. мають надійти від Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодору).

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
08.08.2019