Депутати пропонують трансформувати спортивні школи в комунальні заклади і зняти фінансове навантаження з батьків юних спортсменів (ВІДЕО)

Сьогодні в обласній раді робоча група з вивчення питання покращення рівня підготовки спортсменів Запорізької області, їх результатів та підвищення спортивного іміджу регіону провела прес-конференцію, під час якої  представила свої пропозиції за результатами проведеної роботи. 

Як повідомив голова робочої групи, депутат обласної ради Роман Кузьменко, депутати особисто відвідали обласні спортшколи, де провели консультації з керівниками й тренерським складом. У цих закладах наразі займається 3650 дітей та підлітків, з якими працюють 184 викладача різного кваліфікаційного рівня. До складу збірних команд України входять понад  70 запорізьких спортсменів. Витрати на утримання спортивних шкіл проводяться з обласного бюджету, втім за нинішніх умов важко забезпечити такі чинники, як ефективність використання бюджетних коштів та розвиток спорту.

Тож, розглянувши звернення від керівників спортивних шкіл, що фінансуються з обласного бюджету, з урахуванням рекомендацій Міністерства молоді та спорту України щодо збереження  мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл, на виконання Указу Президента України від 17.04.2019 № 145/2019 «Про деякі заходи щодо підтримки розвитку олімпійського спорту в Україні» та з метою приведення у відповідність до чинного законодавства статутних документів ДЮСШ та СДЮСШОР депутати в складі робочої групи опрацювали питання щодо створення обласних комунальних  закладів – закладів фізичної культури та спорту  Запорізької обласної ради.

Наразі пропонується створення обласних комунальних закладів Запорізької обласної ради, що будуть об’єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області, а саме: 5 СДЮСШОР, 3 ОКДЮСШ  та 1 Запорізький регіональний  центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю  «Інваспорт».

З приводу підтримки спортивних шкіл області та запропонованих пропозицій висловилися всі члени робочої групи, а також присутні на заході  депутати облради, в тому числі Тетяна Ковиліна, Ярослав Криль, Сергій Кальцев, Геннадій Шевченко, Володимир Шинкаренко. Попри різні точки зору, депутати були єдині в одному -  талановиті діти та спортивний напрямок в області потребують підвищеної уваги з боку влади.  

Роман Кузьменко також наголосив, що при створенні комунальних закладів мова не йде про скорочення чисельності спортивних шкіл. Навпаки, заняття в них будуть безкоштовними й доступними для дітей зі всієї області.

- Ми ані найменшою мірою не розглядаємо закриття жодного спортивного закладу. Навпаки: шукаємо шляхи якомога потужнішої підтримки цих закладів, - зазначив у підсумку Роман Кузьменко. – Адже у цих закладах кується спортивна слава Запоріжжя.

Відтак проекти щодо створення обласних комунальних закладів Запорізької обласної ради, що будуть об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області, будуть надані для ознайомлення та запропоновані для розгляду на сесію обласної ради.

Переглянути відео з прес-конференції можна буде на YouTube-каналі Запорізької обласної ради.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
05.06.2019