Депутати облради та департамент культури ОДА мають намір модернізувати обласні бібліотеки, а не закривати їх

Запорізька обласна рада планує розвивати обласні бібліотеки, які є комунальною власністю. Про заходи з модернізації комунального закладу "Запорізька обласна бібліотека для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради, комунального закладу "Запорізька обласна бібліотека для юнацтва" Запорізької обласної ради та комунальної установи "Обласний методичний центр культури і мистецтва" Запорізької обласної ради йшла мова на сьогоднішній прес-конференції за участі директорів комунальних установ, депутата Запорізької облради Володимира Черленюха та директора департаменту культури, туризму, національностей та релігій Владислава Мороко.
Як наперед зауважив Владислав Мороко, питання про ліквідацію бібліотек не стоїть.
- Сьогодні треба змінювати підходи до господарювання. На жаль, воєнні дії на Сході країни бюджетних коштів не додають. Тому наше завдання – ефективно використовувати кожну бюджетну гривню, - сказав Владислав Мороко. Директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій висловив підтримку намірам депутатів облради зробити бібліотечну структуру області більш гнучкою і корисною для всіх жителів регіону.
- Бібліотеки потрібні громаді, але не тільки як сховище книг, а й як майданчик для суспільно-політичного життя, як інформаційний місток, - сказав Владислав Мороко і підкреслив, що першим кроком до переходу бібліотек на сучасні рейки стала заміна керівного складу (рішення про заміну керівників пенсійного віку на більш молодих, та досвідчених спеціалістів депутати облради ухвалили наприкінці грудня минулого року).
Позицію депутатського корпусу Запорізької облради висловив голова постійної комісії з питань бюджету Володимир Черленюх:
- Бібліотеки повинні йти в ногу із часом. Депутати не ставлять за мету будь-що зекономити. Наша мета – раціональне використання коштів на утримання об’єктів, необхідних громаді.
При цьому Володимир Черленюх зауважив, що обласна рада звернулась до департаментів, управлінь і відділів обласної державної адміністрації з проханням надати свої пропозиції із оптимізації 20-ти комунальних закладів і установ (це – перша черга з 178 КП). Представник Запорізької ОДА Владислав Мороко відзначив плідний діалог з депутатським корпусом Запорізької облради в цьому питанні.
На прикладі обласного методичного центр культури і мистецтва, який об’єднує 3100 художніх формувань по всій області, директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій відзначив необхідність переглянути доцільність функціонування такої кількості закладів на місцях, які з’їдають бюджетні кошти, а фактично не функціонують.
- Минулого року на забезпечення роботи подібних структур було витрачено 300 млн. грн.. Чи відчули це селяни?, - поставив запитання Владислав Мороко.
Зокрема, на утримання комунального закладу "Запорізька обласна бібліотека для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради та комунального закладу "Запорізька обласна бібліотека для юнацтва" Запорізької обласної ради в 2014 році було направлено 3 млн. грн..
При цьому представник депутатського корпусу Володимир Черленюх зробив акцент на ефективності роботи обласних бібліотек на потреби жителів віддалених районів і сіл. На жаль, жодна з директорів обласних бібліотек не змогла відповісти на запитання журналістів, скільки читачів – мешканців районів Запорізької області – обслуговується в їхніх закладах.
Отже, одним з напрямків оптимізації, на думку голови комісії з питань бюджету Володимира Черленюха, повинна стати більш плідна робота обласних дитячих та юнацьких бібліотек із школами та інтернатними закладами області.
- В комунальній власності Запорізької облради – близько 30 інтернатів в різних районах області. Більшість із їхніх вихованців, на відміну від жителів обласного центру, не мають доступу до книжкового фонду. Тому комунальні бібліотечні заклади повинні розширювати своє співробітництво саме з районними осередками науки і культури, - сказав Володимир Черленюх.
В планах депутатів Запорізької обласної ради – переглянути ефективність роботи всіх 178 комунальних закладів і установ, на які витрачається левова частка обласного бюджету.
До речі, в місті Запоріжжі функціонують 46 бібліотек: 25 – для дорослих, 17 – для дітей, Запорізька обласна бібліотека для дітей "Юний читач" Запорізька обласна бібліотека для юнацтва, обласна наукова медична бібліотека та обласна універсальна наукова бібліотека ім. Горького.

Дата публікації: 
10.02.2015