Депутати обласної ради переконані - оптимізація шкіл-інтернатів має відбуватися з урахуванням інтересів дітей (ВІДЕО)

Триває інспектування шкіл-інтернатів області, яку проводить робоча група під головуванням депутатки обласної ради Тетяни Ковиліної.  9-го вересня під час чергової поїздки члени робочої групи, в тому числі заступник директора департаменту освіти і науки ОДА Олена Сороченко та керуючий справами виконавчого апарату облради Володимир Подорожко,  відвідали три навчальні комунальні  заклади в Молочанську, Токмаку та Чернігівці.

Кожна зі шкіл-інтернатів фінансується з обласного бюджету та кількість учнів й, відповідно, навантаження на педагогів у кожній школі різний. Так, в КЗ «Молочанська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» ЗОР перебувають 89 учнів з особливими освітніми потребами, з них 19 – вихованці дошкільної ланки. В навчальному закладі створено належні умови для організації освітнього процесу та спеціалізованої допомоги вихованцям. Як зазначив директор школи Віталій Агафонов, головна задача педагогів – адаптувати дітей до соціуму, сформувати компетенції, які допоможуть їм у подальшому житті, отриманні професії. Діти активно займаються спортом, демонструють успіхи в плаванні та футболі, беруть участь у мистецьких заходах та конкурсах.

У КЗ «Токмацька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Запорізької обласної ради навчаються 144 дитини, хоча потужності школи дозволяють організувати навчальний процес для більшої кількості дітей з особливими освітніми потребами. За словами директорки школи Алли Симоненко, переважна більшість дітей мають легку розумову відсталість, з ними працюють дефектологи та логопеди, корекційні педагоги, психолог. Головна ж задача педагогів полягає у трудовому навчанні й вихованні, формуванні у дітей соціальних навичок. Учні школи традиційно виборюють призові місця у творчих конкурсах, займаються художньою самодіяльністю. Арсенал  матеріально-технічної бази інтернату складають трудові майстерні, спортивна зала, хореографічний клас, кабінет соціально-побутової орієнтації, облаштований спальний корпус та ін.

Найбільш суперечливою виявилися відвідини Чернігівської загальноосвітньої школи-інтернату ЗОР. На час приїзду представників депутатської робочої групи в класах було порожньо – саме завершились уроки, а частина дітей перебували на заняттях з фізкультури.

Натомість, в актовій залі зібралися вчителі й батьки. Вже декілька років поспіль контингент навчального закладу знижується, сьогодні тут навчаються 92 учні, а через відсутність спеціальних класів школа не витримує вимоги Бюджетного кодексу. Тетяна Ковиліна, Володимир Подорожко та Олена Сороченко поспілкувалися із педагогічним колективом й батьками щодо причин можливої оптимізації навчального закладу й запропонували керівництву школи надати своє бачення перспектив подальшого розвитку.

Результати проведеної роботи прокоментувала депутатка обласної ради Тетяна Ковиліна, зауваживши, що оптимізація будь-якої зі шкіл-інтернатів має відбуватися виключно з урахуванням інтересів дітей та батьків. 

- Ми дуже уважно вивчаємо умови перебування дітей, стан матеріально-технічної бази, фінансування закладів, і дуже уважно ставимося до питання щодо оптимізації. Бо наразі фінансові умови змінюються стрімко, ми бачимо падіння контингенту дітей і вивчаємо уважно питання, як можна оптимізувати кошти обласного бюджету й кошти держави.  Але чому ми так прискіпливо, уважно вивчаємо умови оптимізації, бо це, перш за все, інтереси учнів, й поки ми не будемо знати, куди буде йти кожна дитина, звісно, рішення і пропозиції наші будуть тільки з урахуванням інтересів дітей і їх батьків, - переконана голова робочої групи Тетяна Ковиліна, яка додала, що, в цілому, депутати задоволені якістю освітнього процесу та наявною матеріально-технічною базою комунальних шкіл-інтернатів.

Назагал робоча група вже відвідала 25 інтернатних закладів освітньої ланки. Вже за результатами проведеної роботи й вивчення ситуації по кожному з навчальних закладів депутати планують  підготувати  відповідний  проєкт рішення, який буде винесений на розгляд депутатського корпусу обласної ради. 

Відділ комунікацій обласної ради

Дата публікації: 
10.09.2019