Депутат Запорізької облради Єгор Семенков встав на захист трьохтисячного колективу запорізьких трансформаторників

Ухвалені наприкінці минулого року Верховною Радою України зміни до Перехідних положень Податкового кодексу України, що передбачають  звільнення до 31.12.2022 від оподаткування податком на додану вартість операцій із ввезення на митну територію України трансформаторів з рідким діелектриком потужністю понад 10 000 кВа, ставить під загрозу подальше функціонування ПрАТ «Запоріжтрансформатор».

Адже через приховання за цифровими кодами УКТ ЗЕД (без їх розшифровки) у пункті, що стосується ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами, іноземні виробники трансформаторів з рідким діелектриком потужністю понад 10 000 кВа отримали цінові преференції при здійсненні операцій з ввезення своєї продукції на територію України – звільнення від оподаткування податком на додану вартість та, як наслідок, здешевлення продукції іноземного виробника на 20 % порівняно з аналогічною продукцією вітчизняного виробництва.

Такі зміни до законодавства призводять до того, що вітчизняні підприємства дискриміновано відсутністю ПДВ на імпортну продукцію будь-якого іноземного виробника, водночас на вітчизняну продукцію ПДВ встановлений.

- Таким чином, українські законодавці нанесли потужного удару по «Запоріжтрансформатору», одному з потужних підприємств Запорізької області, яке є найбільшим в СНД і Європі підприємством з виробництва силових масляних трансформаторів і електричних реакторів.

В своєму зверненні, підготовленому на розгляд сесії Запорізької облради, перший заступник голови Запорізької обласної ради, депутат Запорізької обласної ради Єгор Семенков нагадав, що ПрАТ «Запоріжтрансформатор» за 70 років існування неодноразово здійснювало розробку та постачання трансформаторного обладнання для потреб вітчизняних підприємств. На об’єктах електроенергетики України встановлено до 90% трансформаторного обладнання, виготовленого ПрАТ «Запоріжтрансформатор», яке забезпечує ці об’єкти надійною, довготривалою та безаварійною роботою.

- На нашу думку, ситуація, коли вітчизняна продукція у зв’язку з прийняттям згаданих вище змін до законодавства стає на 20% дорожче  за іноземну, є неприпустимою та призведе до ліквідації підприємства у зв’язку з його ринковою неконкурентоспроможністю і, як наслідок втратою, близько 3000 робочих місць у м. Запоріжжі, зростання соціальної напруги. У кінцевому підсумку Запорізький регіон та Україна в цілому може втратити потужне стратегічне підприємство в електроенергетичній галузі, - зазначає Єгор Семенков.

Тож, депутати Запорізької обласної ради планують звернутися до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з проханням терміново ініціювати внесення до Верховної Ради України проекту закону щодо виключення відповідного коду з Перехідних положень Податкового кодексу України, щоб не провокувати соціальну напругу в регіоні і не наносити збитків економіці України.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

 

Дата публікації: 
28.01.2019