Бібліотекарі області обговорили нові моделі організації бібліотечного обслуговування

В комунальному закладі «Запорізька обласна бібліотека для дітей «Юний читач» Запорізької обласної ради відбувся обласний семінар-практикум для заступників директорів ЦБС по роботі з дітьми і завідуючих районними, міськими бібліотеками для дітей та бібліотеками місцевих територіальних громад за темою «Бібліотека для дітей в системі соціальних зв’язків регіону. Нові моделі організації бібліотечного обслуговування».

На семінарі велась розмова про важливість налагодження соціального діалогу між бібліотеками для дітей та громадянським суспільством в умовах реформування соціокультурної сфери. Наголошувалось на важливості формування бібліотекою комунікативного простору, налагодженні соціального партнерства, що позитивно позначається на їх трансформації у сучасні інформаційно-освітні установи з широкими можливостями для створення умов для комфортного перебування в них дітей різних вікових категорій.

Важливою та надзвичайно корисною для учасників семінару була інформація, подана у виступах завідувача кафедри реклами і зв’язків з громадськістю Інституту журналістики і масової комунікації класичного приватного університету, професора, доктора наук з соціальних комунікацій Інни Пенчук та голови Правління обласної громадської організації "Дивосвіт", директора єврейського общинного центру "Мазаль ТОВ" Інесси Носенко, які давали практичні поради щодо написання власних проєктів, участі у грантовій діяльності, налагодженні комунікативних зв’язків з громадськими організаціями з метою побудови нової моделі співіснування бібліотеки і громади.

Цікавою та змістовною вийшла професійна розмова бібліотекарів про роботу в новому форматі. З цікавинками в роботі бібліотек для дітей інших регіонів України ознайомила колег в. о. директора "Юного читача" Лариса Данилова. Авторськими інноваційними ідеями, представленими цьогоріч на  міжрегіональному ярмарку бібліотечних інновацій "Бібліокреатив – 2019", що проходив в червні на базі "Юного читача", поділись співробітники ОБД "Юний читач" Наталя Гвоздик, Ксенія Кругла та Аліна Ковтун, а також завідувач Енергодарської міської бібліотеки для дітей Лариса Малик. Власним інноваційним досвідом поділились і заступник директора по роботі з дітьми Гуляйпільської ЦБС Наталія Яковенко та завідуюча інформаційно-бібліографічним відділом центральної бібліотеки Запорізької міської ЦБС для дітей Ганна Михайлова.

Професійний діалог продовжився в бібліотеці-філії № 1 Запорізької міської ЦБС для дітей, де учасники семінару мали можливість познайомитись з втіленою в життя новою моделлю сучасної бібліотеки для дітей: з комфортними зонами для читання та проведення дозвілля, спортивним куточком та власним кінотеатром.

За одностайною думкою учасників семінару, отримані ними знання та досвід сприятимуть вдосконаленню їхньої подальшої роботи.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради        

 

Дата публікації: 
18.10.2019