Зростання зарплати на підприємствах регіону в I кварталі додало обласному бюджету 67 млн грн.

67 млн. грн. коштів обласного бюджету буде розподілено під час чергової сесії Запорізької обласної ради. Таку суму становить перевиконання обласного бюджету за результатами I кварталу 2018 року. Як з’ясував депутат Запорізької обласної ради Сергій Знаменський, під головуванням якого сьогодні пройшло засідання постійної депутатської комісії з питань соціальної політики і праці, більша частина додаткових надходжень до бюджету області – це податки на доходи фізичних осіб. Як пояснив депутатам заступник директора департаменту - начальник управління фінансів невиробничої сфери департаменту фінансів Запорізької обласної державної адміністрації Максим Саліонов, позитивного впливу на бюджет області мало збільшення заробітної плати на підприємствах регіону. За офіційними даними, ріст промислового виробництва в I кварталі 2018 року становить 106,6%. Традиційно, зростання показують металургія, енергетика, машинобудування, хімічна і легка промисловість.  

Крім бюджетних питань, члени постійної депутатської комісії з питань соціальної політики і праці розглянули профільні питання. Депутати змушені були констатувати сумну тенденцію до збільшення заборгованості із заробітної плати в регіоні, яка на сьогодні складає 199 млн. грн.. Причому, 170 із них – борг по зарплаті одного підприємства – ПАТ «Запоріжобленерго».

В робочому порядку депутати розглянули й звіт про виконання обласної програми «Назустріч людям». За інформацією заступника директору департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації Галини Рябак, минулого року на підтримку малозахищених верств населення в рамках програми «Назустріч людям» було скеровано 54 млн грн., з них 33 млн грн. – адресної грошової допомоги. За рахунок депутатського фонду минулого року допомогу на лікування та вирішення соціально-побутових питань кошти отримали близько 15 тис. запоріжців.  

Дата публікації: 
17.05.2018