Запорізька облрада підтримала відкриття австрійського консульства в Запоріжжі

Голова Запорізької облради Григорій Самардак долучився до урочистого відкриття почесного консульства Австрії у Запоріжжі. Очолює консульство Борис Шестопалов. 
Надзвичайний та Повноважний посол Австрійської Республіки в Україні Герміне Поппеллер у вітальному слові відзначила, що для Австрії дуже важливо мати почесних консулів.
- Відносини між двома державами часто відбуваються лише на рівні столиць – Відень та Київ, але це не все. В Австрії є багато інших розвинених регіонів і для нас важливо, щоб регіони та міста були задіяні у процесі. Такі міста, як Запоріжжя, сприяють розвитку країни. Через почесні консульства ми можемо розвивати наші стосунки між бізнесом, митцями, культурними діячами. Нам не слід забувати, що велике значення мають і регіони. Я дуже рада, що Борис Шестопалов від сьогодні буде представляти Австрію в Запоріжжі, адже він відома в місті людина й ви завжди може до нього звертатися для допомоги у розвитку та співробітництві у культурній, економічній чи будь-якій іншій сфері.
Пані Герміне Поппеллер відзначила, що не вперше в Запоріжжі та знає, що місто й регіон має великий потенціал, й, поруч з цим, багато підприємств потребують модернізації для того, щоб випускати продукцію згідно до європейських стандартів. За словами Надзвичайного та Повноважного посла Австрійської Республіки в Україні, саме тема модернізації й стала своєрідною точкою дотику: австрійські підприємства могли б допомогти у модернізації підприємств. Пані Герміне Поппеллер наголосила, що рада, що відтепер є можливість розвивати й культурні відносини, представляючи молодих австрійських митців.
Григорій Самардак зауважив, що сьогодні відбулася подія, яка засвідчує, що Європа прийшла до нас.
 -Відкриття почесного консульства дає надію, що ми ще більше будемо розвивати свої культурні, наукові та економічні стосунки, й що це допоможе нам відбудувати нашу країну та головне – надати людям ті стандарти життя, які сьогодні є у Європі. Запорізька область має дуже великий потенціал й ми вважаємо, що сьогоднішня подія відкриває нам великі перспективи, - сказав Григорій Самардак.
Голова облради також відзначив, що у Відні знаходиться пам’ятник видатним запорізьким козакам, які брали участь у визволенні австрійського народу від загарбників та нещодавно представники Запорізького кінного театру брали участь у великому театралізованому дійстві, присвяченому тим подіям.
Очільник консульства Борис Шестопалов подякував за виказану довіру Пані Герміне Поппеллер й запевнив, що зробить все для реалізації тих можливостей, які може дати спілкування та співробітництво з австрійськими партнерами для технічного переоснащення та інвестиційної діяльності.
- Дуже хочу, щоб австрійські партнери звернули увагу на рекреаційні можливості Запорізького краю, зокрема, на Хортицю та Азовське узбережжя, та саме Запоріжжя з врахуванням його географічного розташування. Україна зробила свій вибір – це європейський вибір. Згоден з Григорієм Самардаком, що Європа стає нам ближчою, не тільки Україна йде до Європи, а й Європа долучається до нас, - сказав Борис Шестопалов та виказав сподівання, що вдасться втілити задумане задля кращого для Запорізької області.

Дата публікації: 
06.10.2017