Запоріжці відзначили 30-ту річницю виведення військ з Афганістану масштабним мітингом

Море квітів, дружніх обійм, наповнені смутком і гордістю спогади, материнські сльози, щире чоловіче спілкування – таким сьогодні, в 30-ту річницю виведення військ колишнього СРСР з Афганістану, був мітинг до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. 
 
Разом з депутатами Запорізької обласної ради із учасниками бойових дій, родинами загиблих в Афганістані на Алеї Бойової слави поспілкувався перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков. Від усієї громади Запорізької області він подякував за уроки мужності, які афганці принесли із собою:
 
- Ви вистояли в боях, ви вистояли у складні 90-ті роки. Ви сьогодні допомагаєте захищати суверенітет на Сході України. Вважаю, що кожен, хто виконував борг перед державою, - Герой! Ви – наші герої. Ми повинні не просто зберегти пам'ять про ваші подвиги, а й передати її своїм дітям, щоб врахувати і помилки, і перемоги, - сказав Єгор Семенков і висловив своє переконання: держава не повинна ніколи забувати про своїх воїнів, - всі пільги, компенсації - повинні надаватись на належному рівні.
 
Проблеми із забезпеченням ліками, путівками на оздоровлення та інші болючі питання напередодні перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков обговорював із лідерами районних спілок ветеранів Афганістану. Під час відвертої розмови було винайдено конструктивні рішення по багатьох питаннях. 
 
Тож, під час сьогоднішнього мітингу керівник Запорізького міського об`єднання українського союзу ветеранів Афганістану Валентин Зарва відзначив взаємодію громадських організацій, учасників бойових дій, членами родин загиблих із міською і обласною владою.  
 
Після проникливих промов, хвилини мовчання і покладання квітів до монументу воїнам, загиблим під час бойових дій в інших державах,  урочистим маршем прокрокували вихованці комунального ліцею «Захисник», а всіх, чиє життя нерозривно пов’язане з подіями в Афганістані в 1979-1989 роках, запросили на польову кухню.
 
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради  
 
Дата публікації: 
15.02.2019