В Запорізькій області створено Регіональний антикризовий штаб для координації дій у протистоянні коронавірусній інфекції (ВІДЕО)

Для боротьби з коронавірусною інфекцією (COVID-19) на території Запорізької області створено Регіональний антикризовий штаб. Це - консультативно-дорадчий орган при голові Запорізької обласної державної адміністрації. Метою його створення є здійснення організаційних, фінансових, методологічних, матеріально-технічних та інших заходів, направлених на недопущення поширення на території Запорізької області коронавірусної інфекції (COVID-19), забезпечення сталого та ефективного функціонування медичних закладів Запорізької області в умовах епідемії, надання високоякісної медичної допомоги хворим, інфікованим коронавірусною інфекцією (COVID-19), координація роботи держаних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій та громадян, пов’язаної із запобіганням поширенню на території області коронавірусної інфекції (COVID-19). До сфери його компетенції входить також співробітництво з юридичними та фізичними особами із зазначених питань, а також налагодження міжнародного співробітництва та обміну досвідом в боротьбі з вірусом. Координацію діяльності штабу здійснює голова обласної державної адміністрації.

Сьогодні, під час першого засідання Регіонального антикризового штабу було затверджено його персональний склад. Серед його членів – керівники ОДА і обласної ради, мери міст обласного значення, директори «Запоріжсталі», «ЗФЗ», «Мотор Січі» та інші. Від Запорізької обласної ради до нього увійшли голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак, перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков, заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Марченко, лідери депутатських фракцій і груп та (за згодою) керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко, начальник управління юридичного забезпечення діяльності ради виконавчого апарату Запорізької обласної ради Єгор Мороз, заступник начальника управління соціально-економічного розвитку та бюджету виконавчого апарату Запорізької обласної ради Іван Адєлєв.

Передбачається, що члени антикризового штабу проводитимуть засідання не рідше одного разу на тиждень і систематично інформуватимуть громадськість, зокрема, через засоби масової інформації, про свою діяльність, прийняті рішення та стан їх виконання. Штаб діятиме до відміни карантинних заходів, пов’язаних  із поширенням коронавірусної інфекції (COVID-19) на території Запорізької області.

Рішення, прийняті Штабом, підлягатимуть неухильному виконанню всіма підприємства, установами, організаціями, незалежно від форм власності, яких вони стосуються в межах та спосіб, передбачений діючим законодавством України.  

Як зазначив голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак, керівництво і депутати Запорізької обласної ради вже активно включились в роботу із протидії розповсюдження коронавірусу. Так, депутати на своїх територіях сприяють забезпеченню лікарень і медичного персоналу необхідними медичними засобами.

- Наше завдання – не втратити жодного жителя Запорізької громади. Тому ще кілька тижнів тому розпочали протистояння викликам, спричиненим пандемією COVID – 19. Сьогодні необхідно виділити кошти для закупівлі необхідних засобів індивідуального захисту і медичного обладнання. Тому 2-го квітня ми зберемось на позачергове засідання сесії і вирішимо це питання, - зазначив голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак.

Призначений координатором від Запорізької обласної ради перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков наголосив на необхідності консолідації зусиль влади, великого бізнесу і медичних установ та правоохоронних органів.

- Ми повинні забезпечувати потреби наших лікарень в обладнані, дезінфікуючих засобах, засобах індивідуального захисту тощо і  впорядковувати їх. Тому маємо зіграти на випередження вірусу і об’єднати зусилля навколо важливої справи. Депутатський корпус Запорізької обласної ради в цьому питання – єдиний, - зазначив Єгор Семенков.

Під час засідання Антикризового штабу депутати Запорізької обласної ради Юрій Ружин, Ярослав Криль, Олег Буряк, Василь Хвостак піднімали питання стимулювання лікарів, які цими днями віч-на-віч стикаються із хворими та з тими, у кого підозрюють коронавірусну інфекцію, створення «гарячої» лінії для населення та інші нагальні питання.

Засідання штабу проходило в сесійній залі Запорізької обласної ради з дотримання всіх санітарних вимог.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
26.03.2020