В обласній раді разом з керівниками комунальних установ шукають механізми ефективного бюджетування

Наразі управління з питань соціально-економічного розвитку та бюджету  виконавчого апарату обласної ради проводить заслуховування комунальних установ та закладів обласної ради щодо формування проєктів кошторисів на 2020 рік.

Всього планують заслухати керівників 137 комунальних підприємств і установ, які фінансуються за рахунок обласного бюджету. Сьогодні  у виконавчому апараті  проєкти бюджетів на наступний рік захищають установи соцзахисту.

- Така робота проводиться вже третій рік поспіль, і ми бачимо її позитивні результати: бюджети з утримання комунальних установ та закладів формуються більш ефективно, а обласна рада приймає бюджетні питання обізнано, - прокоментував задачі  розпочатих перевірок перший заступник голови облради Єгор Семенков. - Вже зараз зрозуміло, що з огляду на економічну ситуацію в регіоні та в цілому по Україні  бюджет на наступний рік буде непростим, він буде бюджетом економії. До прийняття обласного бюджету на 2020 рік ще є декілька місяців, я сподіваюсь цей час дозволить якісно підготувати кошториси комунальних установ.

В ході перевірки механізмів формування бюджетів з утримання комунальних установ та закладів фахівці зазначають позитивні результати використання системи електронних торгів, що дає економію запланованих бюджетних коштів. В той же час, планується збільшення бюджетів всіх комунальних установ у зв’язку з ростом мінімальної заробітної плати.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
09.10.2019