У Запоріжжі відкрили Почесне консульство Латвійської Республіки

Урочистій події передувала робоча зустріч голови обласної ради Григорія Самардака та голови обласної державної адміністрації Віталя Туринка з делегацією Латвійської Республіки.

Міністр закордонних справ Латвійської Республіки Едгарс Рінкевичс, Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс та керівники області обмінялися ідеями щодо подальших перспектив у взаємовідносинах.

Григорій Самардак наголосив на тому, що відкриття у Запоріжжі Почесного консульства – це ознака нового розвитку в дружніх стосунках між нашими країнами.
- Для нас дуже важливий досвід, який отримала Латвійська Республіка у запровадженні реформ в освіті, медицині та самоврядуванні, адже в нашій країні сьогодні також відбуваються зміни, й дуже важливо аби у нас була можливість скористатися позитивним досвідом наших партнерів й отримати підтримку у реалізації реформ, - наголосив Григорій Самардак. – Запорізька область має потужний промисловий потенціал, свою самобутню історію, тож ми також прагнемо відкривати наш регіон для європейських партнерів.

Присутні подякували уряду та громадськості Латвії у наданні допомоги з реабілітації нашим військовим, дітям, постраждалим від військових дій, у реалізації цікавих проєктів з обміну культурними цінностями.

У свою чергу, міністр закордонних справ Латвійської Республіки Едгарс Рінкевичс поділився, що Запорізька область – четверта в Україні, яку він особисто відвідує, окрім столиці, й подякував за можливість такого знайомства, а за два роки, на зустрічі Почесних послів, сподівається почути багато позитивних напрацювань саме із Запорізькою областю.

- Наш інтерес - у продовженні чинних програм підтримки, та нам цікаво також розширювати співпрацю в освітній галузі, в частині обміну студентами під час навчання, приміром для студентів, які вивчають європейське право, політичні процеси чи соціальні інститути. Є й інші проєкти та ідеї, якими ми обмінялися. І те, що в нас з’являється 5-те Почесне консульство в Україні, це хороша новина, - запевнив Едгарс Рінкевичс.

Серед основних завдань консульства – захист інтересів громадян Латвії, що знаходяться на території Запорізького регіону, зміцнення економічного співробітництва між представниками регіону та бізнесменами Латвії, розширення наукових, культурних, туристичних та інших зв'язків і подальший розвиток політичного діалогу між двома країнами. Почесний консул Латвійської Республіки в м. Запоріжжя – Юрій Підгорний.

Під час урочистого відкриття офісу Почесного консульства, присутні гості обмінялися наявними досягненнями у поглибленні взаємовідносин між двома країнами та цікавими ідеями, приміром, відкриття прямого рейсу Запоріжжя-Рига.
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
08.10.2019