Територіальні громади Запорізької області готові до реалізації інвестиційних проектів (+ВІДЕО)

У Запоріжжі розпочав роботу II Міжнародний «InCo Forum-2017»: кооперація громад і бізнесу», який проходить у виставковому центрі «Козак-Палац». В ньому беруть участь представники органів влади та територіальних громад, дипломати, українські і зарубіжні інвестори, представники близько 50 країн світу, 27 Надзвичайних та Повноважних послів, 40 авторитетних експертів.

Одна з особливостей цьогорічного форуму – інвестиційні можливості своїх території представили об’єднані територіальні громади Запорізької області. Власне, тема кооперації потенційних інвесторів та ОТГ стала наскрізною в роботі форуму. Учасники говорили  про вже реалізовані проекти, ділилися планами та баченням інвестиційних перспектив.

Виступаючи на відкритті форуму, голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак, закликав представників бізнесу інвестувати в розвиток об’єднаних територіальних громад Запорізької області. На його думку, довіра інвесторів до нашого регіону має стати запорукою формування партнерських відносин між бізнесом та громадами.  

- Ні для кого не є секретом той факт, що Запорізька область – інвестиційно приваблива і конкурентоспроможна, - наголосив очільник депутатського корпусу. -  Сьогодні треба акцентувати увагу на тих задачах, які ми хочемо вирішити з допомогою інвестиційних проектів. Головна з них – збереження кадрового потенціалу, створення робочих місць тут, в Запорізькій області. А будуть робочі місця, буде наповнюватись бюджет, будуть розвиватися території.

Разом з тим, Григорій Самардак висловив переконання, що реформа з децентралізації – потужний інструмент для привернення уваги з боку інвесторів. Адже території отримують більші кошти на розвиток, отже можуть реалізовувати проекти на умовах співфінансування та рівноправного діалогу.

- Задача для керівників ОТГ - не просто залучити інвестиційні кошти, а побудувати довготривалі, партнерські стосунки з інвестором. Результатом такої співпраці мають стати відремонтовані дороги, лікарні, школи й дитячі садочки, - підкреслив Григорій Самардак.

Одним з результатів форуму можна вважати підписання договору про внесок компанії  «Юрокейп Юкрейн» у розвиток соціальної інфраструктури Гірсівської об’єднаної територіальної громади. За словами очільниці об’єднання, Наталії Попової, це вже друга подібна угода з цим інвестором. За додаткові кошти вже відремонтовані будинок культури, система водопроводу. Внесок у розвиток інфраструктури населеного пункту  з боку інвесторів – це важлива  умова для громади.

Її підтримує і колега, Наталія Кушнір, голова Берестівської ОТГ, зазначаючи, що всім представникам бізнесу, які готові працювати на території сільської громади – раді, хоча мають і свої пріоритети. 

- Інвестору цікаво буде працювати з тією громадою, яка знає, чого вона хоче. Нас уже знають в Польщі, в Німеччині, нас знають в Україні. Ми беремо участь в усіх можливих форумах, де можемо презентувати себе і свої прагнення. В пріоритеті – розвиток зеленого туризму, вітроенергетики, проектів з енергозбереження, - поділилася Наталія Кушнір.

Одночасно з Форумом у виставковому центрі «Козак-Палац» працюватимуть спеціалізовані виставки та тематичні експозиції. До уваги учасників заходу – інтерактивний інформаційний стенд Запорізької області з основними інвестиційними проектами регіону.

Дата публікації: 
12.10.2017