«Садиба Попова» запропонувала відвідувачам унікальну виставку

У Василівському історико-архітектурному музеї-заповіднику «Садиба Попова» відкрилась виставка «1030-ліття Хрещення Русі-України».

Як розповів в.о. директора комунального закладу «Василівський історико-архітектурний музей-заповідник "Садиба Попова"» Запорізької обласної ради  Валерій Стойчев, виставка відкрилася з благословення єпископа Запорізького і Мелітопольського Фотія, настоятеля Свято-Покровської парафії протоієрея Романа Садового.

- Експонати виставки – це речі з фондів Садиби Попова, а також деякі предмети нашому музею надали Олександр Ібрагімов і прихожани Свято-Покровського храму й отець Роман Садовий. Це ікони, книги, вбрання священнослужителів і церковне начиння, а також рідкісні фото із Свято-Покровського храму. Виставка має історичну цінність. Її відвідувачі можуть побачити унікальні екземпляри, в тому числі експонати, датовані сімнадцятим-вісімнадцятим століттям. Більшість екземплярів унікальні, єдині в своєму роді, - відзначив Валерій Стойчев, зазначаючи, що «Садиба Попова» постійно співпрацює з різними релігійними громадами Василівки, Запоріжжя і області. У музеї періодично демонструють цікаві й неординарні речі з церковного життя.

Виставка «1030-ліття Хрещення Русі-України» буде діяти у Василівському історико-архітектурному музеї-заповіднику «Садиба Попова» протягом двох місяців – до 26 вересня. Такий період визначений не випадково – а для того, щоб з експонатами ознайомилося якомога більше відвідувачів музею, а головне – школярів, які вийдуть із канікул.

 

Дата публікації: 
30.07.2018