Регламент роботи Запорізької обласної ради формується на засадах демократичності і відкритості

Напередодні на своє чергове засідання зібралась робоча група стосовно опрацювання питання про внесення змін до Регламенту роботи Запорізької обласної ради сьомого скликання, затвердженого рішенням обласної ради від 17.03.2016 №41.

Відкриваючи засідання, голова робочої групи, депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань законності, боротьби з корупцією, регламенту, депутатської діяльності та депутатської етики, прав людини, свободи слова та інформації Ірина Вишнякова повідомила, що наразі до депутатів звернулися представники Інституту масової інформації, які у деяких нормах Регламенту вбачають дискримінацію прав журналістів. Це стосується, наприклад, регламентації кількості осіб від одного ЗМІ на засіданнях сесій та інших заходах, що проходять в обласному парламенті.

- Ця норма була прописана, зокрема, з огляду на технічні можливості сесійної зали і залів засідань. Однак вона буде переглянута і детально опрацьована  на засіданні профільної постійної комісії з питань законності, боротьби з корупцією, регламенту, депутатської діяльності та депутатської етики, прав людини, свободи слова та інформації. Власне, кожному зверненню і пропозиції, які будуть стосуватися Регламенту, ми приділимо особливу увагу, - наголосила Ірина Вишнякова.

Як зазначив депутат обласної ради Олександр Старух, облрада діє відкрито і демократично. Однак повинна бути відповідальність і самих представників засобів масової інформації. Щоб не вийшло так, що одна редакція буде направляти на засідання одразу по п’ять своїх журналістів – штатних і позаштатних.

- Тому і депутатам, і журналістам необхідно обов’язково поєднувати у своїй діяльності принципи демократичності і відповідальності, - висловив свою думку Олександр Старух.

- У будь-якому разі, ми не обмежуємо нічиї права. Більше того, ми чекаємо звернень і пропозицій стосовно бачення змін до змісту Регламенту роботи Запорізької обласної ради й окремих його статей, - резюмувала Ірина Вишнякова.

Дата публікації: 
15.11.2017