Програми туризму та культури Запорізької області на порядку денному депутатських комісій

Постійна комісія з гуманітарних питань обласної ради обговорила профільні та сесійні питання.

Серед інших, депутати зосередили увагу на кадрових – продовженні строку дії контракту із Ярмощуком М.А., директором комунального закладу «Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради та приведення у відповідність до вимог чинного законодавства Порядку проведення конкурсу щодо визначення претендентів на посаду керівника закладу вищої освіти, що є об’єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області.

Депутати також детально розглянули проекти рішень щодо Програми розвитку рекреаційно-курортного комплексу та туризму в Запорізькій області на 2016-2020 роки, внесення змін та доповнень до Програми розвитку культури Запорізької області на 2018-2022 роки, до Програми підтримки розвитку культур національних меншин у Запорізькій області на 2018-2022 роки та затвердження Програми збереження і використання об’єктів культурної спадщини Запорізької області на 2019-2023 роки. Так, депутатам пропонують виділити додаткові кошти в розмірі 50 тис. гривень для розробки та презентації нових туристичних маршрутів до 80-річя утворення Запорізької області, у розмірі 300 тис. гривень для фінансової підтримки діяльності громадських організацій національних меншин у 2019 році. Щодо нової Програми збереження і використання об’єктів культурної спадщини, то для досягнення очікуваних результатів, а саме позитивного зрушення у сфері охорони культурної спадщини, зосередження ресурсів на вирішенні пріоритетних завдань у пам’яткоохоронній галузі, створення сприятливих умов для забезпечення належного захисту, збереження, утримання та використання об’єктів культурної спадщини області,усвідомлення суспільством необхідності збереження пам’яток для нинішнього і майбутніх поколінь як важливого чинника патріотичного виховання громадян, розвитку національної свідомості громадян,  програмою передбачається фінансування заходів на загальну суму 9 175,36 тис. грн, з них на 2019 рік – 492,5 тис. грн.  Управління з питань соціально-економічного розвитку на бюджету виконавчого апарату обласної ради надало зауваження з обґрунтуванням до деяких проектів рішень  стосовно їх недоцільності та необхідності доопрацювання.

Остаточне  рішення з цих та інших питань депутати обласної ради приймуть під час сесії, яка відбудеться 14 березня об 11 годині.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
12.03.2019