Проблемні питання функціонування обласного бюро судово-медичної експертизи потрібно вирішити в інтересах громади, - Владислав Марченко

Друге засідання тимчасової контрольної комісії обласної ради з питань перевірки діяльності комунальної установи «Запорізьке обласне бюро судово-медичної експертизи» Запорізької обласної ради та комунальної установи «Запорізьке обласне патологоанатомічне бюро» Запорізької обласної ради стало виїзним. Депутати ознайомилися з поточним станом приміщень і матеріально-технічної бази цих двох установ.

Ознайомлення з роботою Запорізького обласного бюро судово-медичної експертизи розпочалося зі спілкування з мешканцями сусідніх будинків. Вони звернулися до представників обласного парламенту зі скаргами на нестерпні умови життя у власних помешканнях, адже житлові будинки свого часу були зведені поряд з установою судмедекспертизи. Владислав Марченко запевнив містян, що створена робоча група сьогодні відпрацьовує можливі механізми вирішення  цієї проблеми.

-Для коректної роботи установи необхідно закупити нове й сучасне обладнання. Це забезпечить належні умови зберігання тіл та частково усуне дискомфорт мешканців сусідніх будинків. Окрім цього, наша комісія працює над пропозицією щодо до нового приміщення для установи, яке б розташовувалося за межами міста. Впродовж року нам вдасться остаточно вирішити цю проблему, - запевнив мешканців прилеглих будинків заступник голови облради. 

Владислав Марченко підкреслив, що члени комісії налаштовані на конструктивну роботу.

- Депутатський корпус обласної ради має спільну позицію з цього приводу: ця проблема поза політикою й має вирішитися виключно в інтересах громади, - підкреслив Владислав Марченко. – Запорізький морг входить до п’ятірки кращих по Україні, але його робота не повинна заважати запоріжцям. Крім того, наша комісія зверне увагу на покращення технічного оснащення для проведення аналізів ДНК та виявлення токсичних речовин.

Під час виїзного засідання члени тимчасової контрольної комісії оглянули стан будівлі патологоанатомічного бюро, де співробітники зауважили на незадовільні умови праці та застаріле обладнання.

Члени комісії припустили, що у разі можливості, установи можна розташувати в одному приміщенні, адже така практика по  Україні є.  До того ж будівля, яка знаходиться на балансі обласної ради, зокрема, дозволить зекономити бюджетні кошти на  оренду. На балансі обласної ради немає вільного приміщення, яке б повністю відповідало санітарним та технічним вимогам для розташування цих двох установ. Тож депутати запропонували розглянути ті будівлі, які можна переобладнати.

Керівник Запорізького обласного бюро судово-медичної експертизи Анатолій Куртєв та  начальник Запорізького обласного патологоанатомічного бюро Андрій Буркальов підтримали пропозицію депутатів про спільне розташування установ та підкреслили необхідність оновити їх матеріально-технічні бази за будь-яких умов.

Депутат обласної ради Ярослав Криль прокоментував позицію депутатів з цього приводу.

- Ми будемо клопотати про винесення на наступну бюджетну сесію питання про закупівлю нового рефрижератора – це тимчасово частково вирішить питання обласної установи судово-медичної експертизи, - підсумував Ярослав Криль. 

У ході виїзної робочої наради депутати також оглянули одне з приміщень, яке за умови переобладнання може підійти для можливого розташування комунальних установ «Запорізьке обласне бюро судово-медичної експертизи» та «Запорізьке обласне патологоанатомічне бюро» Запорізької обласної ради. 

У виїзній нараді також узяли участь депутати облради, члени тимчасової контрольної комісії Наталія Авраменко, Володимир Шинкаренко та Геннадій Шевченко.

 

 

 

Дата публікації: 
13.09.2018