Представники місцевого самоврядування з усіх областей України визначили першочергові завдання для завершального етапу реформи

Напередодні Дня місцевого самоврядування у Києві за участі Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра  Володимира Гройсмана, голови Верховної Ради України Андрія Парубія, міністрів та самоврядуванців з усієї України відбувся ІІІ Форум «Національний діалог місцевого самоврядування – 2018». До обговорення нагальних питань розвитку місцевого самоврядування долучився й голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак.

Серед напрямків, які обговорювалися в рамках форуму, піднімалися  важливі для розвитку територій  питання енергоефективності, залучення інвестицій, можливості для збільшення місцевих бюджетів тощо. Все ж провідним питанням, яке представники місцевого самоврядування обговорили з високопосадовцями – завершальний етап реформи місцевого самоврядування й чинники, які можуть завадити успішному впровадженню реформи до 2020 року.

Голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак відзначив важливість для представників місцевого самоврядування такого відкритого діалогу з центральними органами влади, адже протягом роботи Форуму у його учасників була можливість поспілкуватися з очільниками профільних міністерств й викрити нагальні проблеми розвитку територій. 

Григорій Самардак окреслив основні тези, озвучені в ході Форуму.

- Президент України Петро Порошенко, виступаючи на Форумі, зазначив, що 2020 рік має стати ключовим у процесі реформування місцевого самоврядування, тобто до цього часу, а ми знаємо, що саме на цей рік заплановані місцеві вибори, об’єднані територіальні громади мають бути сформовані по всій території України. Запорізька область не пасе задніх, посідаючи провідні місця в рейтингу за кількістю створених ОТГ. Це – 52 об’єднані територіальні громади сьогодні, які вже демонструють перші успіхи.  Та робота триває. Обласна рада підтримала зміни до Перспективного плану  й готова підтримувати новостворені громади в подальшому. Але окрім створення ОТГ, є й інші важливі задачі для успішного завершення реформи – зміни до законодавства, до Конституції, підвищення фаховості представників місцевого самоврядування та забезпечення спроможності й рівних можливостей для розвитку всіх громад - зазначив  очільник обласного парламенту.

Він також поінформував, що в ході Форуму розглядалось і питання проведення виборів у 8 ОТГ Запорізької області та інших громадах, вибори в яких  були скасовані через оголошення воєнного стану.

- Безумовно, це одне з питань, яке гальмує процес реформи, тож  відновлення виборчого процесу буде першочерговим після скасування військового стану, аби вибори відбулися в умовах стабільності й правового забезпечення, - наголосив Григорій Самардак.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
06.12.2018