Представників органів місцевого самоврядування вчитимуть підвищувати фінансову ефективність громад

Українська асоціація районних та обласних рад спільно з Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO  на платформі Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку проводить безкоштовні навчання за онлайн-курсом «Застосування програмно-цільового методу на рівні місцевих бюджетів».
Онлайн-курс розрахований на заступників керівників та фахівців підрозділів фінансового та економічного спрямування сільських, селищних, міських та райрад, а також райдержадміністрацій. У навчанні візьме участь і керівництво рад базового рівня, що перейдуть на прямі відносини з державним бюджетом і планують застосовувати програмно-цільовий метод.
Провідні фахівці в галузі фінансів та бюджетів розкажуть про правильне використання законодавчої бази України у сфері управління фінансами, складання паспортів бюджетних програм, оцінці ефективності кошторисів та вмінні дієвого прогнозування.
У навчанні використовується аналіз свіжих потреб та питань, які вирішують при впроваджені програмно-цільового методу місцеві представництва та райдержадміністрації. В онлайн-режимі й інтерактивному спілкуванні тренери готові дати відповіді на питання, які надійдуть від учасників курсу. Водночас зареєстровані учасники навчання також поспілкуються між собою в онлайні.
Експерти наголошують, що Україна добре знайома з таким методом бюджетування. Однак широка практика його ефективного застосування на рівні місцевого самоврядування була відсутня. Учасників курсу навчать працювати з цим інструментом, а разом з тим – вміти правильно прогнозувати й оцінювати та, зрештою, підвищити фінансову ефективність громад.

Дата публікації: 
12.10.2017