Постійна комісія з питань бюджету розглянула стратегічний план розвитку КП «Облводоканал»

На засідання постійної комісії Запорізької обласної ради з питань бюджету було винесено 36 питань стосовно фінансово-господарської діяльності комунальних закладів, установ, підприємств облради, втім найбільшу увагу депутати приділили діяльності КП «Облводоканал» ЗОР.

Понад 250 тисяч мешканців Запорізької області отримують послуги з водопостачання в КП «Облводоканал». Це одне з найбільших комунальних підприємств, яке має соціальне навантаження, а тому, питання розвитку й підтримки підприємства депутати облради завжди тримають на особливому контролі. Директор КП «Облводоканал» Сергій Басанський представив на розгляд депутатів стратегічний план розвитку та інвестиційну програму діяльності підприємства. Під час розгляду поточних та перспективних індивідуальних технологічних нормативів використання питної води «Облводоканалу» та питань фінансової підтримки підприємства, депутати звернули увагу на заплановані закупки, оновлення матеріально-технічної бази, придбання приладів обліку та їх ефективність у подальшій роботі підприємства. Зокрема народні обранці акцентували увагу на важливості попередніх розрахунків економічної ефективності запропонованих заходів та покращення надання послуг з водопостачання.

Депутати висловили зауваження, що комунальне підприємство має налагодити управлінський, бухгалтерський, фінансовий облік для можливості аналізу поточної діяльності й коректного планування роботи. У підсумку, питання стратегічного плану та інвестиційної програми вирішено запропонувати для розгляду депутатським корпусом на наступну сесію. Депутати також відзначили, що роботу підприємства необхідно змінювати, але треба підійти до цього процесу ґрунтовно, маючи достатньо зважених аргументів, враховуючи інтереси споживачів.

Також депутати окремо зупинилися на розгляді результатів  фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств облради за І квартал 2018 року. У висновках комісії з приводу цього питання відзначено, що керівникам комунальних підприємств слід терміново вжити заходів щодо покращення результатів фінансово - господарської діяльності, виконання затверджених показників фінансових планів на 2018 рік, поповнення дохідної частини обласного бюджету (шляхом відрахування частини чистого прибутку) та посилити ведення претензійної роботи з дебіторами, які належним чином не виконують договірні зобов’язання щодо погашення заборгованості за товари, роботи, послуги. Керівників комунальних підприємств, які за означений період демонструють погіршення фінансових показників, депутати запропонували попередити про особисту відповідальність за їх виконання на підставі укладених з ними контрактів.

 

Дата публікації: 
10.07.2018